Blog

Rolex Daytona Eta Saat Ve Orjinal Fiyat Karşılaştırması

Rolex Daytona Eta Saat

ROLEX DAYTONA ETA SAAT

Rolex Daytona Eta Saat Ve Orjinal Fiyat Karşılaştırması endüstrisinde bilinmesi gereken bir saat varsa, o zaman ilk tercihin efsanevi . ROLEX Daytona olması gerekir. 2016 yılında saat endüstrisinde hala soğuk bir kış dönemi yaşanmıştır. Sektörün en çok endişelendiği nokta, sadece on yıl önce revize edilen paslanmaz çelik kronograf Daytona idi ve o zaman piyasaya çıktığında fiyatı% 50 aştı.

Ve bu Daytona nesli, önceki neslin durumundan farklı olan beyaz erişte ile daha popüler oldu ; ancak hangi renk olursa olsun, sonraki yıllarda popülaritesi artmaya devam ediyor ve saati piyasada  bulmak zor, bu nedenle paralel ithalatların fiyatı da Tarihin yeni bir noktasında, saat satışları norm haline geldi.

NOOB FACTORY

paslanmaz çelik malzeme / 4130 otomatik hareket / saat, dakika, küçük saniye ekranı / kronograf işlevi /   su geçirmez 50 metre / çap 40mm

Böylesine güçlü bir ROLEX Cosmograph Daytona Ref. 116500LN, sadece efsanevi bir iz geçmişine sahip olmakla kalmadı , aynı zamanda seramik çemberinde popüler unsurlara da sahip oldu , endüstrinin uzun süredir kaybedilen ve yılın tek aşırı fiyatlı pazarına öncülük etmesi şaşırtıcı değildir.

Kronograf yarış ruhunu en iyi şekilde temsil edebiliyorsa, ROLEX’in zamanlama işlevine sahip tek Daytona’sı en fazla iz genine sahip seridir. Pek çok ayarlama ve reformdan sonra, ROLEX, 1962’de resmi Daytona Continental olma anısına, adını Florida, ABD’de Daytona Uluslararası Yarış Pisti’nden alan ilk Daytona’yı 1963’te başlattı.

NOOB SAATLER

Daytona 116519 Noob 11 Best Edition 904L SS Case GrayBlack Dial on Black Rubber Strap SA4130Daytona adını Amerikan Daytona Kıta Yarışı’ndan alıyordu. Sotheby’nin uzmanlarına göre Fransa’daki Leman 24 Hours yarışının “Le Mans” da alternatif bir isimdi.

Aslında, Daytona ilk piyasaya sürüldüğünde popüler değildi ve bazı bayiler yavaş satışlar nedeniyle fiyatlarını düşürmek zorunda kaldı. Muhtemelen 1960’ların değerli metal resmi saatlerin ana akım çağı olması ve kronograf işlevi ve paslanmaz çelik malzemenin Daytona’nın bir alet saati olarak konumlandırılmasını sağlaması nedeniyle; buna ek olarak, kronograf orijinal olarak kalın ve ağırdı ve 37 mm çap da çağdaş zamanlarda istenmeyecek kadar büyüktü boyuttaydı .

Fabrikalar hakkında

Ünlü film yıldızı Paul Newman bunu filmde takana ve birçok ünlü ve saatçinin de etkisiyle dört haneli kodlu birinci nesil Daytona’nın kullanımdan kaldırılmasının ardından 1988’de beş haneli kodlu ve kendinden sarmallı ikinci nesil Daytona ünlü olmaya başladı.

Ek parça siyah Cerachrom seramik halka, korozyona dayanıklı, çizilmeye karşı dayanıklı ve ultraviyole radyasyon nedeniyle solmayan PVD teknolojisi kullanılarak takimetre platin numaraları ve üçgen pullarla kaplanmıştır.

SAATLER HAKKINDA Rolex Daytona Eta Saat

Önceki nesillerde biriken yüksek popülerliği sürdüren 116500LN, 2016’da siyah seramik halkaların eklenmesiyle 116520 “Çelik Kral” ününü miras aldı ve hala piyasada en çok aranan modellerden biri. 2012 yılında Everose altından yapılan 116515LN ilk seramik daire Daytona idi. 2016 yılında 116500LN, ilk paslanmaz çelik seramik daire Daytona idi. Siyah ve  beyaz   kadranı var.

MARKA SAATLER

Beyaz, Asya pazarında daha popüler. Paslanmaz çelik malzeme sadece ROLEX’ i temsil etmekle kalmıyor, seramik siyah halka da 60’larda ve 70’lerde akrilik çerçeve kullanan 6241 ve 6264 gibi nadir antikalara biraz benziyor.

2017 yılında, bir zamanlar Paul Newman’a ait olan bir Rolex Daytona Chronograph Ref. 6239, Phillip Phillips Auction House’da 26 Ekim 2017, New York saatiyle 18: 00’de 17.752.500 $ (komisyonsuz 15.500.000 $) karşılığında satıldı. Daytona’nın yüksek açık artırma rekorunu tazelemek, hayranlar için sıcak bir konu haline geldi. Rolex Daytona Eta Saat

Paul Newman’ın sahibi olduğu Rolex Paul Newman Daytona Chronograph Ref. 6239, Rolex Daytona Eta Saat

  17.752.500 ABD Doları gibi çok yüksek bir fiyatla satıldı.

Daytona yerleşik mekanizması, ilk günlerde Valjoux 72 el-kurmalı mekanizma ve ZENITH’in El Primero’sundan uyarlanmıştır. 116500LN de 4130 ile donatılmıştır. Uzun süredir piyasaya sürülen bir mekanizma modeli olmasına rağmen iyi özelliklere sahiptir. Son yıllarda patentli antimanyetik niyobyum-zirkonyum alaşımlı Parachrom mavisi zemberek kullanmıştır. Makineden sonraki günlük hata sadece + 2 ~ – 2 saniye, özel üretim olmayan saatler için sektördeki en yüksek hassasiyettir. Rolex Daytona Eta Saat

ROLEX’in ev yapımı 4130 kronograf mekanizması her yerde sağlamlık ve hassasiyet ilkesine dayanmaktadır. Güçlü bir yatay denge köprüsüne ve 1/2 kontrplağa, bakımı kolay olmayan ancak el titremesini azaltabilen bir sütun çarkına ve hassas bir şekilde ayarlanabilen vidalı bir denge çarkına sahiptir. Vb özelliklerdir. Rolex Daytona Eta Saat

Rolex Eta Saat

ROLEX’in yeşil camının çıktıktan sonra ciddi değişikliklere uğradığı ve uzun yıllardır aşırı rezerve edilmiş bir çelik saatin ortaya çıktığı göz önüne alındığında, herkesin biraz iyi bir tavrı var, ancak 116500LN 3 yıldan fazla bir süredir yayınlanıyor. , Pazar hala istikrarlı. 2019’da Sotheby’s Geneva, Mayıs ayında 30.000 İsviçre Frangı sattı, bu da fanatik hayranları ödemeye zorlayabilir ve bunu yalnızca Daytona gibi yıldızlar yapabilir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın