Blog

SAMSUNG GEAR SPORT AKILLI SAAT

SAMSUNG GEAR SPORT AKILLI SAAT

Samsung gear sport akıllı saat Giyilebilir teknoloji kavramıyla 1994 yılında hayatımıza giren akıllı saatler, mekanik saatlerin tahtına göz dikti ve akıllı telefonlar gibi yavaş yavaş hayatımızın merkezinde yerini almaya başladı. Mekanik saatlerinin günümüz şartlarına göre bireysel ihtiyaçları daha az karşıladığı bir gerçek. Tek bir cihazla bilgi, iletişim, eğlence vb. birçok etkinliği bir arada sunan ürünler, oldukça eski bir geçmişe sahip olsa da şimdilerde teknoloji akımının en gözde trendleri arasına girmeyi başardılar.

İŞLEMCİDEKİ ÖZELLİKLER

Bir işlemci ve bilgisayar devresi ile telefonlara entegre halde kullanılabilen akıllı saatler, ajanda, takvim, ses kaydı, mesaj gönderme, çağrı yapma ve kabul etme gibi sayısız işlevi kendinde topluyor.  Akıllı saat deyince akla gelenler ve en çok tercih edilenler ise Samsung tarafından üretiliyor. Birçok farklı alanda ürün üreten Samsung, telefon, bilgisayar, ev aletlerinden sonra son olarak başarılı akıllı saatleriyle de marka değerine katkı sağlıyor. Samsung Gear serisinin yeni modeli ise diğerlerinden farklı tasarımıyla ve üst segment özellikleriyle ön plana çıkan Samsung Gear Sport Smartwatch.

Samsung Gear Sport’un Özellikleri

Samsung Gear S2’den sonra üretilen Samsung Gear Sport serinin diğerler elemanları arasında kadınların kullanımına uygun, daha az erkeksi ve daha spor bir model. Metalik kasa yapısı ve Gorilla Glass3 ile darbelere dayanıklı hale getirilmiş ekran bu modelde göz önüne çıkan tasarımsal yenilikler arasında. 1.2 inç super amoled ekran kullanılan Samsung  Gear Sport serinin en küçük ekran boyutlarına sahip. 11 mm kalınlığında, mavi ve siyah renkli iki farklı kordon seçeneği ile “ister uyumlu ister sıra dışı” sloganıyla sunulan saat, sporseverlerin beğenisini çekmiş durumda. Dilerseniz ayrı satılan farklı kordon tasarımlarıyla kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Samsung gear sport akıllı saat Teknik Özellikler 

Dokunmatik kadran ve ekran çevresindeki bezelin çevrilmesi ile uygulamalar arası geçiş kolaylığı sağlayan Samsung Gear Sport, renkli ve iyi çözünürlüklü ekranı ile de oldukça ilgi çekici duruyor.Tizen işletim sistemine ve çift çekirdekli işlemciye sahip Samsung Gear Sport, birçok uygulamayı kendi bünyesinde barındırıyor. Ayrıca telefonunuz yardımıyla diğer uygulamaları yüklemenize de izin veriyor. Android işletim sistemi özellikli telefonlara uyumluluğuna ek olarak diğer modellerde bulunmayan İOS uyumu da bu modeli diğerlerinden daha özel kılıyor. Samsung akıllı saatlerin diğer akıllı saat üreticileri karşısındaki en büyük eksiği olan İOS eksiği de böylece tamamlanmış oluyor.Bluetooth 4.2, kablosuz internet bağlantısı, GPS ve NFC özellikleri ile kablosuz kulaklık kullanımı, telefona ve bilgisayara bağlanma, konum teknolojisi ve temassız kart kullanımı gibi kolaylıklar sağlıyor.

GEAR SPORT

Premium üyesi Spotify uygulaması kullanıcıları ise tıpkı Samsung Gear S3. Gear Fit 2’de olduğu gibi çevrim dışı çalma listelerini ve albümleri diledikleri ortamda bluetooth kulaklık yardımı ile dinleyebiliyorlar. Bu yönüyle koşucuların yeni antrenman arkadaşı olacağa benziyor. Yüzme, koşu, bisiklet ve yürüyüş gibi 60’a yakın egzersiz programının bulunduğu Samsung Gear Sporttam bir sporcu saati. Siz yüzerken attığınız kulaçları sayan, koşarken yaktığınız. Kaloriyi hesaplayan attığınız adım sayısından kalp ritminize kadar birçok bilgiyi size sunan harika bir saat.  Farklı ortamlarda da size uygun esneme hareketleri için tavsiyelerde bulunan saat. Uçak yolculuklarından tutun araba kullanımınıza kadar her anı sizin için kolaylaştıracak fikirlerle donatılmış.

Samsung Su geçirmezlik

Yüzücülerin saati olmaya yönelik özellikler barındıran saatin en ilgi çeken yönü. 5 ATM ve 50 metreye kadar suya dayanıklılık ve su altında kullanım için su modu. Özelliğinin dokunmatik ekran üzerinden basit bir şekilde ayarlanabilmesi.Samsung Gear Sport’un en başarılı yönlerinden biri ise uzun süre dayanan pil özelliği. 300 mAh pil kapasitesine sahip saatin, GPS modu kapalı kullanıldığında ve diğer yönlerinin aktif olduğunu düşünürsek. Yaklaşık iki günlük pil ömrü olduğunu söyleyebiliriz. 1,5 saatte tamamen şarj olabilmesi de ürünün kolay kullanım özellikleri arasında yer alıyor.Samsung Gear Sport, 4 GB hafızaya ve 768 MB RAM’e sahip ancak micro SD kart kullanımına uygun değil. Ayrıca S Voice özelliği bu modelde tam olarak kullanılamıyor. Yani saatiniz çağrı yapabilirsiniz ancak konuşma yapmak için telefonunuzu kullanmak zorundasınız. Kullanamayacağınız diğer özellik ise Samsung Pay.

Fiyat

Samsung Gear Sport’un ülkemizdeki satış fiyatı 1299,00 TL.

 

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın