Blog

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch Koleksiyonu İki Saat Ustasının Ortak Çalışması

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch Koleksiyonu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch Koleksiyonu

İki Saat Ustasının Ortak Çalışması

OMEGA ailesi tüm dünyada tanınan ve beğenen Speedmaster kronograf modeline daha yenilikçi ve daha eğlenceli bir yorum katmak amacıyla güçlerini  Swatch ailesi ile birleştirdi. OMEGA markasının lüksü ile Swatch’ın daha gündelik olarak nitelendirilen havası birleştirilmiş oldu ve ortaya bu eşsiz ultra kaliteli saatler çıktı.  OMEGA ve Swatch için bir ilk olan bu sıradışı ortaklık, tasarım ve yenilik alanlarının yanı sıra, zor zamanlardan geçen İsviçre saat endüstrisine yeni bir yol haritası çizmek ve yeni bir soluk aldırma açısından son derece önemli bulunmaktadır. MoonSwatch olarak adlandırılan bu yeni saatler, Omega’nın ilk aya iniş görevi sırasında Apollo 11 astronotlarının taktığı saatlere benzer bir tarzda tasarlanan Speedmaster Moonwatch modellerinden ilham alınarak üretilmiştir.

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Bu iki dev saat markasının koleksiyonundaki 11 model, isimlerini güneş sisteminin merkezindeki büyük  yıldızdan ve çevresindeki küçük yıldızlardan  almıştır. Uzaydan yeryüzüne iniş kabul edilen bu yeni güç birleşimi dünya çapında dikkat çekmiştir. Dilediğin gezegene ulaşmanı sağlayacak olan bu on bir BIOCERAMIC saatler yepyeni bir gücün ortak ürünleridir.  Omega Speedmaster Moonwatch koleksiyonerleri heyecanlandırmış ve dünya çapında yankı uyandırmıştır. 26 Mart 2022 den itibaren aynı anda tüm dünyada satışa çıkarılmıştır. Ülkemizde de oldukça beğenilmiştir ve İstanbul’da toplanan saat severler bu efsane modele sahip olmak için kuyruğa girmişleridir.

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch Koleksiyonu

Dediğimiz gibi koleksiyondaki 11 saatin her biri, adını güneş sistemimizdeki gök cisimlerinden almaktadır. Fazla yaygın olmayan renkleriyle ilişkili gezegeni veya güneşi yansıtan, her saatin pil kapağı, gezegeninin bir tasvirini içermektedir. Nadir görülen renklerdeki bu  yeni koleksiyon, OMEGA’nın profesyonel saatine eğlenceli bir dokunuş ve heyacan katmıştır. Her MoonSwatch’ın kadran ve kurma kolunda kendi misyon ifadesi, ilham verici gravürler ve ortak OMEGA X SWATCH logoları bulunmaktadır. Ayrıca Omega’nın, uzay giysisiyle kullanıma hazır Velcro kayış olarak nitelendirdiği kayışlarla spor ve rahat bir kullanım olanağı sunmaktadır. Bu da onlara astronotlar tarafından kullanılması amaçlanan aksesuarlar gibi ayrı bir hava katmaktadır.

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

OMEGA Başkanı ve CEO’su Bay Raynald Aeschlimann bu dev ortaklık için şu gurur veren cümleleri kurmuştur. “Swatch’ın aldığı vizyon ve cesaret olmasaydı, Omega’nın uzun ve seçkin tarihi kısa kesilebilirdi. MoonSwatch koleksiyonu, sektörümüzün kurtarıcılarını esprili ve erişilebilir bir şekilde selamlıyor. Renk Örnekleri, gelişmekte olan Moonwatch hayranları için mükemmel ve ortak projemiz için bundan daha uygun bir simge düşünemiyorum. Aya gittik, şimdi tüm Samanyolu’nu keşfediyoruz. Harika renklere sahip harika saatler ve beni gülümsetiyorlar.” Bu sözlerden, bu ortaklığın ne derece sağlam temeller üzerine kurulduğu anlaşılıyor.

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Yeni Swatch’ın kasa şekli, tasarım özellikleri ve işlevleri, OMEGA’nın ikonik Speedmaster Moonwatch profesyoneline saygı atıfında bulunuyor. Her şeyin başladığı yere geri bir yolculuk yapmak isteyenlerin buluşma noktası Omega Swatch Moonwatch olacaktır. Çıkarılan tüm renk örneklerinin, üçte ikisi seramiktir ve geriye kalan üçte birlik kısmı ise hint yağından elde edilen maddenin benzersiz bir karışımı olan BIOCERAMIC adı verilen eşsiz malzemedir. Pembe ve uçuk mavi gibi renkler, bunların standart Speedmaster olmadığının güçlü delilleri olsa da, sıkı bir Moonwatch hayranı, genel görünümdeki farkı bulmak için çok uğraşacak ve geriye çıktığı bu eşsiz yolculukta mutlaka kendinden izler bulacaktır. Moonwatch tasarım özelliklerinden  asimetrik kasa, doksan üzeri noktalı ünlü takimetre skalası ve hepsi mükemmel çalışan kendine özgü Speedmaster alt kadranları bir arada bulunmaktadır.

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Tüm kadranlarda OMEGA x SWATCH markası, ikonik Speedmaster logosu ve yeni MoonSwatch logosu göze çarpmaktadır. Ön cama daha yakından bakıldığında, camın merkezine entegre edilmiş “gizli” ‘S’ logosu kendini belli etmektedir. Kadranın dış halkası ve alt kadranlarındaki dairesel desen, tasarıma zarif bir dokunuş getirerek keskin ve pürüzsüz boynuz yapısına sahiptir. Saat, dakika, kronograf saniye ibreleri ve saat işaretleri Super-LumiNOVA fosfor dolgusuyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik seviyesi sunmaktadır. 42mm çapındaki BIOCERAMIC kasalar, 3 bar – 30 metreye kadar su geçirmemektedir. Çarpıcı renklerle donatılan bu mükemmel kadranların altında, ETA üretimi Quartz kalibre görev yapmaktadır.

 

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch Koleksiyonu İki Saat Ustasından Ortak Çalışması

 

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch

Omega Swatch Bioceramic Moonwatch[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Bir cevap yazın