Blog

ZENITH PILOT TYPE 20 EXTRA SPECIAL CHRONOGRAPH

ZENITH PILOT TYPE 20 EXTRA SPECIAL CHRONOGRAPH

Zenith Pilot Type 20 Extra Special Chronograph , Georges Favre Jacot tarafından kurulan Zenith yaklaşık iki asırlık başarılı çizgisini sürdürmeye devam ettiğini Baselworld Fuarı’ndaki yeni ürünleriyle açıkça gösteriyor. İsviçrenin en önemli markalarından olan Zenith, zamanın öncü devrimlerinden olmayı herkesten iyi biliyor. Bir saatten beklenebilecek her şeyi, hassasiyeti, lüksü, güçlü tasarımları ve albeniyi tüm saatlerinde olduğu gibi Zenith Pilot Type 20 Extra Special Chronograph Bronze Blue Dial serisinde de bir kasa içerisine hapsediyor.

Yeni Mavi Kadranlı Bronz Tasarım

Lüks saat endüstrisinin İsviçreli üreticilerinden olan Zenith Pilot type saat tasarımlarının en gözde ve aranan saatlerini tasarlamaya devam ediyor. 2017 yılında görücüye çıkardığı Zenith Pilot Type 20 Extra Special Chronograph serisine, dünyaca ünlü saat ve mücevher fuarı Baselworld’de bir yenisini ekledi. Kadran ve bileklik renklerindeki farklılıklar bir yana diğer sürümdeki pilot type serisinden ayrılan saat başlı başına bir kimliğe sahip gibi görünüyor.

Havacı saati olarak bilinen pilot type saatler göz önüne alındığında bronz renk belki de akla pek gelmeyebilir. Çoğu zaman metalik ve siyah renklerin kullanıldığı bu saatlerden farklı olarak. Zenith daha çok nostaljik bir görünüme sahip, mavi kadranı ve süet kordonlarıyla dikkat çeken bu modelde beklenmeyen bir tasarım ortaya koydu.  Genellikle saat kasalarındaki bronz renk tercihi vintage görünümü güçlendirmek için kahve ve siyah renkli kordonlar ile tamamlanır ancak mavi kullanmak tabi ki farklı ve stil sahibi bir markanın yapabileceği bir şey. İki yıldır saatlerinde bronz rengi kullanarak pilot type kalıplarını yıkan Zenith. Vintage görünümlü eşsiz saatleriyle yine zamanın çok ötesinde olmayı başardı. Mavi kordonlar ile daha genç ruhlu bir tasarımı amaçlayan Zenith, Pilot Type 20 Extra Special Chronograph sürümünü uçuşa geçirmiş desek yeridir.

KUSURSUZ MEKANİZMA 29.2430.4069/21.C800

Saatlerdeki kronograf özelliği tıpkı bir kronometre gibi çalışıyor. Saatten bağımsız olarak süre tutmayı sağlayan; dakika saniye ve salise sayaçlarını bir arada bulunduran kronograf saatler koşu ve antrenman gibi etkinliklerde kullanıcıların çok büyük yardımcısı oluyor.  Pilot Type 20 Extra Special Chronograph daha önce Zenith tarafından yapılmış Dünya’nın en doğru ölçümünü yapan kronografın yeni nesil bir versiyonunu taşıyor. Zenith’in yeni modelinin özelliklerini birkaç başlık altında inceleyecek olursak;

 

TÜM ZENİTH MODELLERİ İÇİN TIKLAYIN !

Model adı: Pilot Type 20 Extra Chronograph, Bronze Blue Dial (Bronz kasa- mavi kordon)

Boyutlar: saat kasası 45 mm çap ve 14.25 mm en uzunluklarına sahip

Kasa Materyali:  Uçuş aletleri figürü kazınmış bronz titanyum kasa

Saat camı: Yansıma önleyici kubbeli yapılı safir cam

Güç: 50 saat pil kullanımı

Hareket:  4069 El Primero kalibreli otomatik dönen kronograf kadranı

Kordon:  Kenarları koruyucu kauçuk ile çevrili mavi nubuk deri ve titantum toka

Modeli incele !

Zenith Pilot type 20 Extra Special Chronograph Bronze with Blue Dial

Pilot Type 20 Extra Chronograph with Bronze Blue Dial, 2017 yılında üretilen serinin tüm özelliklerinin yanı sıra size mavi bir esinti sunuyor. Vintage temasıyla bile güçlü görünen bu tasarım diğer sürümdekilerden daha kibar bir görünüme sahip. Son üç yılın saat trendlerine bakıldığında geniş kasa çapının oldukça tutulduğunu görüyoruz. Ayrıca saat tutkunlarının koleksiyonlarında mavi kadranlı tasarımlar da yer almaya başlamışken. Zenith yeni model pilot type ürünü ile hem kadran rengi hem de geniş kasa özelliği sayesinde son iki trendi bir araya getirmiş.

 

Harika bir kronograf mekanizmasına sahip saat en hassas ölçüm yapan El Primero Kalibre 4069 mekanizması kullanılarak üretilmiş. Yüksek frekanslı (36.000 vhp/ 5 Hz) kronograf kadranına sahip saat merkezi saati ve dakikayı gösterirken bir yandan da kronograf hareketlerini hesaplamaya devam edebiliyor. Bu iki işi yaparken harcadığı minimum enerji sayesinde 50 saat pil ömrüne sahip.

Efsanevi Fransız uçaklarının gövdesinden esinlenerek tasarlanan. Zenith logosuyla da havalı bir görünüme sahip olan Pilot Type 20 Extra Chronograph with Bronze Blue Dial. Mavi kadran üzerine beyaz arabik rakamlar kullanılarak dizayn edilmiş. Pilot saatleri arasında tasarım ve mekanik yönleriyle ön plana çıkmayı başarabilen . Zenith bu ürünüyle yüksekten uçmayı seven saat tutkunlarına hayatın her anında yanlarında bulundurabilecekleri. Cesur ve güzel bir zaman parçası hediye etmeyi arzuluyor.

ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN !

İlgili gönderiler

Bir cevap yazın