REPLİKA SAATLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 10 ÖNEMLİ BİLGİ

REPLİKA SAATLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 10 ÖNEMLİ BİLGİ

Replika saat özünde taklit saat anlamına gelse de gerçekte kopya saat demenin daha doğru olduğunu düşünürüm. Herkesin bütçesinin alımına yetmeyeceği saat markalarının birebir kopyasına replika saat diyebiliriz. Böylece kombinasyonunuzun en değerli parçasını çok daha ucuz şekilde satın alabilirsiniz. Ülkemizde özellikle son yıllarda maddi durumu iyi olan birçok kişi dünyaca ünlü markaların replika modellerini satın alıyor. Araba fiyatına saat almaktansa, dış görünüş olarak neredeyse aynı olan replika saati ucuza almayı tercih ediyorlar. Replika saat modelleri arasında dünyaca ünlü markaların en pahalı modellerine çok daha düşük bir maliyetle sahip olmanız çok kolay. Replika saatler hakkında bilmeniz gerekenleri öğrendikten sonra tabii ki. İşte size altın değerinde 10 önemli bilgi;

 

 

 

 

  1. Replika saatler ünlü markaların görünüm olarak birebir kopyaları olur. Konunun uzmanlarının bile ilk bakışta ayırt etmekte zorlanacakları kalitelerde replika saatler vardır. Replika saatlerin farkları ise içerisinde kullanılan parçalar ve kullanılan malzemelerin kaliteleridir.
  2. Genelde Asya ülkelerinde üretimi yapılır. Sonuçta aynı saati daha ucuza satmanız gerekiyorsa ucuz iş gücü sizin için önemli bir etken olacaktır. Bu ülkelerin içerisinde Çin başı çekmektedir. Özellikle Çin’in güneyinde bulunan Guangzhou şehri replika saat üretiminde önemli bir yere sahiptir.
  3. Replika saatlerin A+++ kalitesinde olanları 316L çelikten üretilir. Nadir olsa da 440L kalite çelikten üretilen replika saat bulmakta mümkündür. 316L çelik Rolex firmasının kullandığı 904L kalite çeliğe göre üçte bir daha ucuzdur fakat 316L çeliği kötü gibi düşünmeyin. Örneğin; kimya endüstrisi, buhar kazanları vb. yerlerde kullanılan çelik 316L  olur.
  4. Replika saatler kendi içerisinde farklı kalite seçenekleri barındırmaktadır.  C kalite replika saatler olduğu gibi A+++ kalite replika saatlerde mevcuttur. Tercihinize göre fiyat aralığı değişecektir. A+ olan replika saatlerde paslanma ve oksitlenme olma ihtimali yüksektir. A+++ kalite olan replika saatlerde ise paslanmaz 316L çelik kullanıldığı için paslanma ve oksitlenme yapmaz.
  5. Replika saatlerde genellikle Otomatik mekanizma, Kurmalı mekanizma, pilli mekanizma ve Tourbillon mekanizmalar olmak üzere 4 ana çeşit mekanizma kullanılır. 4 mekanizma çeşitinin kendi alt dalları vardır. Saatin kalitesi ile mekanizmanın kalitesi doğru orantılıdır. Replika saatlerin fiyatlarını belirleyen en önemli parçalardan biridir.
  6. Pahalı replika saat modellerinin bazılarında som altın kullanılabilir. Genelde ise altın kaplama kullanılarak maliyet düşürülür. Eğer maddi gücünüz yetiyorsa içinde som altın olan bir replika saat satın alabilirsiniz. Böyle bir alım için iyi bir araştırma yapmalı ve güvenilir bir satıcı bulmalısınız.
  7. Replika saatlerde de çizilmez ve su geçirmez cam kullanılmaktadır. Tabi her şey de olduğu gibi cam konusunda da saatin kalitesi ile kullanılan camın kalitesi doğru orantılı olacaktır.
  8. Replika saatleri yıllarca kullanabilirsiniz. Sanıldığının aksine adi malzeme kullanılarak üretilen saatler değillerdir. Maliyeti düşürücü sebepler sayesinde orijinallerine göre daha ucuz olurlar. Orijinali kadar uzun süre kullanamasanız da replika saat fiyatına alabileceğiniz saat markalarının ürünlerinden daha uzun süre kullanabilirsiniz.
  9. Replika saatlerin bakımı önemlidir çünkü saati ucuza alabilmeniz için daha düşük kalite malzeme kullanıldığından daha kolay yıpranabilirler. Replika saat firmaları içerisinde sattıkları ürünlerin yedek parçasını size temin edebilecek, saatinizin bakımınızı yapabilecek firmalar mevcuttur.
  10. Replika saatler orijinallerine göre daha hafif olurlar. Hatta replika saatlerde kalite azaldıkça ağırlıkta azalacaktır. Bu bir dezavantaj gibi görünse de aslında aynı görüntüyü daha az ağırlık taşıyarak elde etmek gibi bir avantajda sağlamaktadır.

SİZ’de SAATPORT.NET GÜVENCESİ İLE SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Tüm bunları öğrendikten sonra orijinalleri ile replikaları arasındaki fiyat farkından dolayı replika saat almaya karar vereceksinizdir.

Size garanti verebilecek, sattığı ürünün arkasında durabilecek bir firmadan alım yapmanızı tavsiye ederim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir