SEİKO ASTRON GPS SOLAR KOL SAATİ

Seiko Astron Gps Solar Kol Saati

SEİKO ASTRON GPS

Seiko Astron Gps Solar Kol Saati astron gps solar kol saati Dünyanın ilk GPS solar saati olma özelliğini taşıyan Seiko Astron, 1881 yılında Japonya’da kurulmuş, saat sektörüne kazandırdığı yenilikler ile bilinen Seiko Watch tarafından üretilmiştir. Kol saatlerinin, cep saatlerinin yerini almaya başladığı yıllarda” mükemmel Japon işçiliğinin merkezi” anlamına gelen Seiko adıyla üretimine başlayan firma o günden beri ileri Japon mühendisliğini saatleri ile dünyaya duyuruyor. İsviçre dışında bir yerde üretilmiş saatlerin de dünya markası olabileceğini gösteren Seikon Watch ürettiği Marvel adlı saat ile dünyada ses getirmeyi başarmıştı.

Seiko Astron GPS Solar

Doğru ve hassas ölçümlerinin temelini ise 1960’larda ürettiği Grand Seiko ile modeliyle atmış ve o temel üzerine bilinen en hassas ve güçlü saatleri üretmiştir. Seiko Astron GPS Solar’ın da adını aldığı ilk otomatik kronograflı saat olan Astron yine Seiko firmasının dünyaya kazandırdığı ilkler arasındaydı. Astron’un günümüzdeki yeni anlamı ise küresel GPS uydularını kullanarak gezegenin neresinde olduğunuza bakılmaksızın yer tespiti demektir.

Astron GPS

Yılların kazandırdığı bilgi ve teknoloji birikimlerinin bir sonucu olarak dünyada uydu bağlantısı aracılığıyla doğru şekilde saat ve yer tespiti yapma özelliğine sahip ilk saat 2012 yılında üretilen Seiko Astron GPS Solar olmuştur. İster sabah ister akşam güney veya kuzey yarım kürede olmanız da fark etmez gökyüzünü görebileceğiniz bir yerde iseniz Seiko Astron GPS Solar sizin için bulunduğunuz yeri ve oradaki yerel saati saniyeler içinde öğrenecektir. Tek bir tuş aracılığıyla 39 farklı saat diliminden hangisinde olduğunuzu saptayabilir, 30 saniye içerisinde ise size yer bildiriminde bulunabilir. Yine aynı şekilde tek dokunuşla kaç tane GPS sinyali aldığını size gösterebilir. Tüm bu işlemleri ise oldukça düşük bir enerjiyle yapar.

Enerji Tüketimi …

En önemli özelliklerinden biri de düşük enerji tüketimi olan Japon mikro mühendisliğinin eseri bu kol saati, pil ya da titanyum saatlerdeki zembereğe bağlı enerji ile değil doğrudan güneş ve farklı ışık kaynaklarının enerjisi ile çalışmaktadır. Hiçbir zaman pil değiştirmenize gerek kalmadığı gibi asla tarih ayarlamak zorunda da olmayacaksınız. Çünkü 2100 yılına kadar şaşmaz bir takvim de saatin özellikleri arasında.

Suya Dayanıklılık

2017 yılında piyasaya sürülen “yönetici serisi”nin devamı olarak hem spor hem de klasik severlere hitap edecek, Seiko Astron GPS Solar’ın eşsiz özelliklerini taşımakla kalmayıp yeni özellikler de kazandırılmış Seiko Astron GPS Solar Executive Sport serisi bu yıl haziran ayında piyasaya sürülmek için hazırlanıyor. Üç farklı executive sports modeli üretileceği, tasarım ve özellikleri şimdiden belli. Novak Djokovic’in reklam yüzü olduğu bu model ofis ve spor yaşantısına uygun olarak tasarlanmış.

Renk seçenekleri

Mavi, siyah ve pembe altın renklerine sahip üç saat için de siyah kordon tercih edilmiş. Dinamik görünüme sahip yeni modellerde dayanıklılığın yanında hassasiyet de ön plana çıkarılmış. 2017 modelinde olduğu gibi safir kristal çerçeveye sahip yeni Astron modellerde ön plana çıkan dört yeni özellik var.Astron saatlerde bir ilk olan su direnci sayesinde su sporları ile ilgilenenler de her yerde Astron kullanmaya devam edebilecek. 20 bar su direncine sahip yeni Seiko Astron Solar GPS Executive Sports ile 200 metreye kadar dalış yapmanız, tramplenden atlamanız ve su sporları ile ilgilenmeniz artık mümkün.

Seiko Astron Gps Solar Kol Saati Okunabilirlik

Astron’un radyoaktif materyal içermeyen ve geceleri parlayarak ekranın okunabilmesini ağlayan lumibrite teknolojisi bu modelde diğer modellerden daha güçlü. Bu sayede ışıklar kapandıktan saatler sonra bile saatin ekranını kolaylıkla okumak mümkün.

Seiko Astron Gps Solar Kol Saati Giyilebilirlik

Daha konforlu ve bütünleşmiş bir görünüm sunan yeni kordon, tüm bilek tiplerine kolayca uyum sağlayabilecek yapıda tasarlanmıştır.

Seiko Astron Gps Solar Kol Saati Dayanıklılık

Spor faaliyetlerinde oluşabilecek çarpmalara ve çizilmelere karşı titanyum kaplama ile dayanıklılık kazandırılan ekran ve kasa ile Astron’unuzu spordan sonra ofis yaşantınızda da kullanmaya devam edebileceksiniz.

ASTRON NOVAK DJOKOVİC SINIRLI ÜRETİM. SSE174

Executive sport serisinin tamamlayıcı parçası olarak sınırlı sayıda üretilecek Astron Novak Djokovic, macera sever gezginler için mükemmel bir ürün. Novak’ın tenisteki güç, hassasiyet, tutku ve zarafet yaklaşımları Seiko Astron GPS Solar’ın muhteşem özellikleriyle bir araya getirilmiş. Ayrıca Grand Slam turnuvalarına ev sahipliği yapmış Londra, Paris, New York ve Melbourne’deki UTC saat kadran içerisinde özel olarak vurgulanmış. Saatin dayanıklılığı artırmak ve çizilmelere karşı korumak içinse Seiko’nun süper sert siyah titanyum kaplaması ile kaplanmış. Sadece 1500 adet üretilecek olan özel saatlerin yaklaşık 2700 Euro satış fiyatı olacağı tahmin ediliyor. Seiko Astron Gps Solar Kol Saati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir