Apple Watch Seri 4 Çeşitleri

Apple Watch Seri 4 Çeşitleri

Apple Watch Serisi 4 daha ince, daha geniş ve daha büyük bir ekran ve dokunsal geribildirim ile dijital saat alanına yeni bir tasarımla giriş yapmıştır. Ama tasarımdaki gerçek sürpriz bugüne kadar herhangi bir hazır giyilebilir cihaz tarafından sunulmamış olan Form takibi ve uzun vadeli sağlık izleme yetenekleri veren etkileyici bir ikiz sensör, “EKG” elektrik kalp hızı monitörü bulunmaktadır. Bu güncellemeler, dördüncü nesil zaman işleyicisinden veya iletişim cihazından çok daha fazlasını sunmaktadır.

Apple Watch Seri 4 Çeşitleri

Apple Watch Seri 4 ürünleri dört farklı türde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar:

 

Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 4 Nike + ve Apple Watch Series 4 Hermes

Apple Watch Seri 4 Ekran Tasarımı

Görünür bir bakış açısından, Apple Watch Series 4’ün her iki boyutu da önceki Apple Watch nesillerinin 38mm ve 42mm boyutlarından 40 mm’ye ve 44 mm’ye çıkmasıdır. Böylelikle, Apple Watch Series 4 artık öncekilere göre 2 ve 5daha büyük olarak tasarlanmış olup, uçtan uca ekran kullanımı sunmaktadır, yani kullanıcılar artık haritalar, fotoğraflar, takvim veya başka herhangi bir uygulamada daha fazla görüntü bilgisi elde edebilmekte ve daha fazla bilgi görüntüleyebilmektedir. Tüm bunlar ayrıca, çoklu temas, sağlık / aktivite veya zaman işleyişi işlevleri arasında daha fazla uyarlanabilen, en fazla sekiz “komplikasyon” olan yeni bir modüler saat yüzüne olanak tanımaktadır.

Apple Watch Seri 4 Çeşitleri

Apple Watch Seri 4 Teknik Özellikleri

 

Apple, yeni Series 4 kasasını, yeni nesil WatchOS5 ile donatmış ve 64 bitlik çift çekirdekli işlemci üzerine inşa etmiştir. Ayrıca, telefon görüşmelerini ve diğer sesli etkileşimleri daha rahat ve başarılı hale getirmek içinPdaha yüksek ses imkanı sağlayan yeniden düzenlenmiş bir hoparlörle donatmıştır; mikrofon yankıyı en aza indirmek ve sesin diğer taraftan daha net duyulabilmesi için en uygun konuma yerleştirilmiştir. Bunun yanında daha güven verici ve kolay olan listeler ve menüler arasında gezinmek için haptik geribildirimi barındıran tamamen yeniden tasarlanmış bir dijital taç eklenmiştir. Günümüzün haber ve yayınlarının akışında neredeyse kesinlikle göz ardı edilemeyecek bir başka iyileştirme ise, aramalar ve veri kullanımı için gelişmiş hücresel yayınlama olanağı sağlayan seramik ve safir kristal olan yeni durumdur.

  • Süper İzleme S.O.S. Özelliği

Apple Watch, her ne kadar hoş ve değişik birçok yeteneklere sahip olsa da, getirdiği sağlık takip yazılımı ile kullanıcılar için vazgeçilmez araçlardan biri olmaya devam etmektedir. Apple Watch Series 4’te, dijital taç ve safir kristal kasa arkasındaki bir çift elektrik kalp sensörü bulunmaktadır. Bu sensör kullanıcının herhangi bir kazada hareketsiz kalma durumunu saptamak için bilek çevresini analiz eden bir ivmeölçerdir. Sensör sayesinde algılanan bir düşme durumunda, saat sadece tek bir kaydırma ile SOS çağrısı yapma seçeneğini sunmaktadır ve düşüşten sonra bir dakika hareket olmadığını algılarsa, otomatik olarak kişinin konumunu da gösteren bir SOS mesajı gönderir.

 

 

·EKG kalp ritim takibi

 

Yeni Apple Watch ile diğer bir yeni özellik, daha çok profesyonel tıbbi ekipmanlarda bulunan elektrokardiyogram (EKG) monitördür. Sensör kalp atış hızı çok düşük veya çok yüksek olduğunda uyarı gönderebilen ve kalp ritimlerini anormal olarak algılayabilen yeni kalp atış hızı izlemesi yapmaktadır. Sadece EKG uygulamasını başlatarak ve bir parmağı dijital kronun üzerine yerleştirerek, kullanıcının artık her zaman ve her yerde bir EKG yapmasını sağlanmaktadır. Tüm EKG raporları daha sonra uzun süreli kalp sağlığı izleme ve analizi için kullanıcının doktoru ile birlikte saklanabilmekte ve paylaşılabilmektedir.

 

Ancak Apple, EKG uygulamasının yalnızca ABD’de gerçekleşeceğini duyurmuştur. Bu nedenle, dünyanın geri kalanı bu özellik için daha uzun süre beklemek zorunda kalabilecektir.

 

avrupa pazarında  300 dolar civarında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir