Top 10 Extreme Lüks Kol Saatleri

Bireyselciler mükemmeliyet isterler, mükemmeliyet ve seçim, ve tümüyle aynı sebepten lüks saat üreticisi markalar her daim alışıldığın dışında saatler üretmektedirler. Elit bireyciler için dünya dışı kol saatleri. Lüks bir saat genelikle sahibinin maddi varlığı ve sosyal statüsü hakkında çok şey belirtir. Şayet paranızı alışaldığın dışındaki bu saatlere harcamayı seviyorsanız işte size en olağan dışı saatlerden bir kaçı.

? Hublot Black Caviar Bang

1 milyon dolar değerindeki Caviar Bang 18 karat beyaz altından kasası ve tokası yüzlerce siyah elmastan toplamda 34,5 karattır. Kasasında, gövdesinde 322, bezelinde 179 ve klipsinde 30 adet değerli taş bulunmaktadır. Bir milyon dolarlık bu saatin tek görsel özelliği vardır, o da, siyah ve derin tonlardaki elmasların parıldayan harmonisi. Saat özel Hub Solo T tourbillon mekanizmaya sahiptir, bu da, mücevherat ile saat yapımının füzyonunu sembolize etmektedir.

? Day & Night Watch (Gece ve Gündüz Saati)

Day and Night saati saati göstermemesine sadece gündüzü veya geceyi belirtmektedir ve piyasaya sürülmesinden 48 saat sonra saat fanatikleri tarafından tamamiyle tüketilmiştir. Day and Night saati yerçekiminin üstesinden gelebilme amacıyla icat edilen ve bu sayede ilgililerin ve moda takipçilerinin dikkatini kendi üzerinde toplayan komplike tourbillon mekanizmasına sahiptir.

? Maîtres du Temps? Chapter One

Usta saat üreticileri Christophe Claret, Peter Speake-Marin ve Roger Dubuis tarafından üretilen Chapter One saymakla bitirecemeyeceğimiz bir çok özelliği kombine etmiş dünyanın ilk kol saatidir. Ay göstergesindeki ay ve yıldız işlemeleri yıldızlara has narinlik katmıştır.

? MB&F Horological Machines

Sidewinder ve Starcruiser olmak üzere 2 çarpıcı Horological Machines No3 (zaman ölçer makine) vardır. Her iki model de görsel olarak diğer saatlerden farklı ve ilk bakışta ayırt edilebilecek özelliklere sahiptir ve her ikisi de zamanı kendi açılarından ifade ederler. Saat ve gündüz, gece saifr konilerden birindeyken, dakika göstergesi diğer safir konidedir. Bu MB&F modellerinin en göz alıcı özelliği ise otomatik çarklı tersine mekanizmalarıdır. Bu da saatinizi kurmak zorunda olmamanız anlamına gelmektedir.

? Moon Dust-DNA Collection

Moon Dust-DNA koleksiyonu Apollo 11 roketindeki ve uzay kıyafetlerinin üzerindeki ay tozlarından yapılmıştır. Bu saatlerin kadranlarında içinde aydan getirilen taşların tozu olan küçük kraterler vardır. Apollo 11 uzay aracının çeliği saatin kasası olarak ve kardonu ISS görevi (International Space Station – Uluslararası Uzay İstasyonu) boyunca kullanılan kıyafetlerden yapılacaktır.

? Hublot Big Bang

1 milyon dolarlık Big Bang kullanılan materyali tamamiyle görünmez hale getirmek için elmaslarla kaplı bir saattir. Tebriklerimizi bir kaç yıl önce uygulanması imkansız olan bu hummalı ve zorlu işi başarıyla çıkaran uzmanlara sunuyoruz. Hayranlık verici değişik ebatlardaki 493 Top Wesselton baget elmaslar tüm tourbillon mekanizmayı örtmektedir.

? Titanic-DNA Watches

Titanic-DNA Saatleri parçalanan Titanic’in gövdesinden yapılmaktadır. Metal gemi yapımında kullanılan çelikle karıştırılarak saatin kasasını meydana getirmekte kullanılmıştır. Siyah kadran Titanic’in seramik fırınlarında yakılan kömürlerin geri dönüşümünden yapılmıştır.

? Vacheron Constantin Quai de I?lle

Quai de I?lle görünmez işaretler, lazer işlemeler, yüksek güvenlikli mürekkep ev bu gibi değişik para ve pasaportlarda kullanılan teknikler içermektedir. Bazı modellerinin kadranında sadece büyüteçle okunabilen çok küçük ve ince yazılar bulunmaktadır.

? Ulysse Nardin Tellurium J. Kepler

Dünyanın neresinde yaşadığınıza bağıl olarak Ulysse Nardin Tellurium J. Kepler sipariş edebilirsiniz bu sayede dünyayı Güney veya Kuzey Kutup noktasından gösteren Ulysse Nardin Tellurium J. Kepler’ınız olur. Dünyanın neresinde olursanız olun dünyanın hangi bölümünün gündüz hangisinin geceyi yaşadığını gözlemleyebilirsiniz. Saat iki bölümden oluşmaktadır. Bu bölmelerden biri dünyanın yıllık hareketini simule ederken
diğeri güneş veya ay tutulması olup olmayacağını göstermektedir.

? DeWitt Concept No. 1

Gotik korsan uzay gemisi 19. yüzyıl bilim-kurgu gerçeklerine dışa çıkık perçemli kasası, flying tourbillon, five barrel ve 21 günlük enerji rezerviyle yeni bir düzen getirmektedir. Flying tourbillon yer çekimine karşı koymak ve saatin hassaslığı ve isabetliliğini korumak için kullanılmıştır.

? Cabestan Winch Tourbillion Vertical Watch

19. yüzyılsal bilim-kurgucu Cabestan Winch Tourbillon Vertical Watch aslında zamanı gösteren bir aygıt olmasını tümüyle unutmanızı sağlayacak inanılmaz bir görünüme sahiptir. Birlikte çalışan 450 zincir halka ve nikel gümüşle hareketi sağlanan tam 1,352 bileşene sahiptir. 2 nikel gümüşten sütun gövde zamanı gösterirken diğerleri enerji rezervi hakkında bilgi vermektedir.

? Hysek Colosso

Hysek Colosso dünyanın hareketini bileğinizde hissetme şansı tanıyor. 12mm’lik üç boyutlu dünya figürü saat 12 yönünde bulunmaktadır. Mekanizma katedral tınıyla hareket ettirilmekteyken bu eşsiz saat 62 mücevher ve 48 saatlik güce sahiptir. Saat 12 yönünde büyük bir tarih göstergesi bulunurken farklı şehirlerin GMT üzerinden 24 saatlik dilimde hangi anı yaşadığını da belirtmektedir.

2 Replies to “Top 10 Extreme Lüks Kol Saatleri”

  1. mali dedi ki:

    birde fiatlarını yazsalar merakımız giderdi.

    1. admin dedi ki:

      öneriniz için teşekkürler fiyat bilgileri kısa zamanda eklenicektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir