Ulysse Nardin Classico Enamel Champlevé Dragon

Yeni Ulysse Nardin Classico Enamel Champlevé Dragon ile unutulmuş emaye sanatı bir kez daha eski değerini kazanıyor, fakat bu kez başarı ve zenginliğin simgesi olan Dragon efsanesiyle geliyor karşımıza.
Dragon efsanesine göre bu efsanevi varlıkla yakın olan kişiye akıl ve koruma bahşedilecektir.

Coşkun bir ruhu gözler önüne seren parlak turuncu ve sarı dragon adeta emaye mine işli kadrandan dışarı çıkacak gibi. Ulysse Nardin?i diğerlerinden ayırt etmemize yarayan, Classico?nun bu özel mavi kadranında yer alan güçlü Dragon, saat imleçleri arasında kıvrılıyor; ağzından akşam saatlerini alev alev bırakan bir alev topu çıkıyor.

Dragon desenli kadranın güzelliği, Ulysse Nardin?in unutulmuş emaye sanatına kendini adaması ve usta bir el gerektiren kendilerine has bir süsleme yöntemi neticesinde ortaya çıkmıştır. Karmaşık ve oldukça zaman alıcı işlemesinden dolayı, emaye saatler 1950?lerden bu yana unutulmaya yüz tutmuştu, şimdi ise sadece Ulysse Nardin gibi seçkin saat markaları bu sanat eserlerini üretebiliyorlar.

Her bir kadran, farklı metalik oksitlerden elde edilen çeşit çeşit renkleri kullanan yetenekli birer sanatçının elinden çıkıyor. Emaye ustalığı sanatçının hassasiyetine ve günlük çalışmasına göre değişebiliyor. Sonunda yüzlerce yıllık eski bir sanatı canlandıran, birer tasarım harikası olan kadranlar elde ediliyor.
Ulysse Nardin beyaz ve sarı altından 30 tane 40mm?lik Classico Dragon üretiyor.

Saatin arkasında safir kristal bir pencere var, bu pencere aracılığıyla kendi kendine dönen UN-815 hareketi gözlemlenebiliyor. Kronometresinin yaklaşık 42 saat kadar bir güç deposu olduğu gibi ayrıca COSC onaylı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.