Rolex Daytona Replica VS Orjinaline Karşı

Rolex, istisnasız herkese lüks ve özel biri olmanın verdiği dünyayı çağrıştıran bir isim, bir marka olma özelliğini günümüzde başarı ile devam ettirmektedir. Öyle ki, Rolex zaman içerisinde bir zenginlik sembolü haline gelmeyi başarmıştır. Elbetteki etiket fiyatları yüzünden pek çok kesimin rüyalarında görebileceği o modellere sahip olmak daha düne kadar pekte mümkün sayılamazdı. Ancak, durum artık öyle değil…

Gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyen Replica saat üreticileri birbiri ardına Rolex’in en popüler modellerinin replicalarını piyasaya sürmeye başladılar bile.. Ekonomik nedenler sebebiyle gerçeğine ulaşmanın mümkün olmadığı hallerde iyi bir replica saat alarak bu zevkten mahrum kalmamak da bizim için en iyi seçenek olabilir! Her ne kadar Replica üreticileri 1-1 kopyalama konusunda uzmanlaşmış olsalarda iyi alıcılar sahtesi ile orjinalinini ayırmak isteyeceklerdir. Bu yazı ise Orjinaline sahip olmak isteyenlerin de, Replica sahibi olmak isteyenlerin de başvurabileceği pratik bir kaynak olacaktır. İnceleme konumuz Rolex Daytona!

Her replica modelde olduğu gibi, eğer işin ustası değilseniz birtakım farklılıkları algılayabilmeniz ilk etapta öyle o kadar kolay değil… Bizim bakmamız gereken nokta, elbetteki gerçeğine en yakın olarak hazırlanan bir Rolex Daytona modeli olacak… Test merkezimizde incelediğimiz model orijinal Rolex Daytona’nın Replica olarak alınabilecek en iyi alternatifiydi.

Elimizdeki model gerçeğine o kadar yakın yapılmıştı ki, farkları belirleyebilmek gerçekten ayrı bir ustalık gerektirmekteydi. Biraz dikkatlica bakıldığında Replica ile Orijinal modelin bileziklerinin, replica’da gerçeğindeki gibi olmadığını fark edebildik. Gerçeği her zamanki gibi daha pürüzsüz ve açık bir tona sahipken, replica modelimizin bileziği bir parça daha mat idi. Ayrıca kurma kolları da replica’da biraz daha özensizdi. Diğer taraftan bileziği kapatan kilit mekanizması Replica’da çok az farkla daha küçüktü.

Yukarıda anlatıklarımız her ne kadar bize belirgin ipuçları vermeye çalışsa da, herhangi birinin bu farklılıkları tespit edebilme şansı, oldukça düşük bir olasılık olarak kayıtlara geçirilebilir. Nitekim belki de en belirgin özellik Saatlerin satış fiyatıdır… Öte yandan, genelde hemen her Replica saatlerde birtakım kusurlar eksiklikler bulunurken elimizdeki bu modelde olmaması da gerçekten şaşırtıcıydı. Son olarak, elinize böyle bir model geçerse onun belki de gerçek olmadığını bilecek tek insan siz olacaksınız…

2 Replies to “Rolex Daytona Replica VS Orjinaline Karşı”

  1. semra iskik dedi ki:

    fiyat ne kadar

    1. saatporteditor dedi ki:

      Merhaba’lar Semra Hanım Ortamala 300-380 TL Arası Degişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir