Franck Muller Thunderbolt 5 Second Tourbillon

Yılların vazgeçilmez saat ustalarından Franck Muller’e ait son kreasyon tıpkı bir James Bond filminin unutulmaz karelerinin benzersizliğini anlatıyor. Güç, gizem ve zerafet, kısacası insanoğlunun belkide sahip olmak isteyeceği her şey!!!

Thunderbolt, tourbillon mekanizmasına sahip  bildiğiniz tüm saat modellerinden hem çok daha kompleks! Çok daha karmaşık!  Hem de hızlı! Öyle ki, bu da onu tüm zamanların en hızlı ve öfkeli saat modeli yapıyor! Saat, tam da doyumsuz saat tutkunlarını tatmin edecek şıklıkta hem gösterişil hem de cesur hatlarıyla, adeta ben buradayım d,ye bağırıyor! Thunderbolt, keskin ama zariflikten ödün vermeyen yapısı ile daha çok hayatı hızlı yaşamayı sevenler için düşünülmüş bir saat olduğu için tercih eden kitlenin çoğunlukla sportmen kişilikler olduğu yargısına varılabilir. Öte yandan, bileğinizde böylesi bir kaliteyi taşımanın vermiş olduğu aidiyet duygusu ile entellektüel sohbet ortamlarına dalmanız da hiç zor olmayacak gibi J

Thunderbolt 5 Second Tourbillon, tüm rotasyonunu sadece 5 saniye içerisinde gerçekleştirerek, kelimenin tam anlamıyla sektördeki diğer rakiplerine nal toplatıyor! Öyle ki henüz piyasada bulunan pek çok model bu donüşü ancak 1 dakika ya da daha fazla sürede tamamlayabiliyor.  Öte yandan kullanılmış olan bu çok hızlı mekanizmaya bizce çok da uygun bir isim verilmiş “Tourbillon Rapide”

4’lü barrel’i ve de özenle biraraya getirilmiş patentli eşapman teknolojisi ile mükemmel bir uyum da sergileyen Thunderbolt 5, bu acımasız meydan muharebesinde ipi göğüslemeye en yakın saat modelidir dersek, sanırım mübalağ etmiş olmayız.

Saat, aynı zamanda iç dünyasında kelimenin tam anlamıyla eşşiz bir mekanizma olan Caliber FM 2025T’ye de ev sahipliği yapıyor! Söz konusu iç mekanizma tamı tamına geceli gündüzlü diyebilceğimiz üç senelik yoğun ince performans çalışmalarının bir ürünü… Hassas performans testleri peşi sıra uygulana dursun, o esnada onu hayata geçiren ekibin başındaki isim Pierre-Michele Golay, bir an olsun vazgeçmemiş, ve aylar sonra 231 parçadan oluşan eşşiz bir mimari başarıya imzasını atmıştı!

Tourbillon Rapide mekanizması haricinde saatin bünyesinde sizi derin düşüncelere dalıp götürebilecek nitelikte daha pek çok tasarım harikası mevcut… Safir ve şeffaf cam kasasının altından çalışmasına deri bir sessizlikle devam eden kompleks yapı, sizi meşke çağıracak kadar çekici! Öyle ki, dikkatli bir bakışla iç dünyada olup biten her şeyi gözlemleyip içselleştirmeniz mümkün… İç mekanizma sizi alıp gotururken hipnotize olmuşçasına kendinizi bir an olsun onu izlemekten alıkoyamayacaksınız!!!

Kreasyona bir nebze daha hareket ve elegantlık katabilmek için altın tonları kullanılmış… Saatin her bir parçası olabilecek en üst standart kıstaslarını karşılayabilecek kusursuz bir el işçiliğinin ürünü… Hatta, Franck Muller bu model ile piyasadaki onlarca model arasında öne çıkmaktayken, Thunderbolt’un diğerleri ile kıyaslanbaması doğru bile olamaz!

Franck Muller Saatin seksi ve kıvrımlı doğası, tourbillon mekanizmasının çalışır haldeyken olan muazzam hızı, kesinlikle saate çok şey katıyor! Öyle ki, ilgili mekanizmayı çalışırken görmek artık sıradışı bir durum olarak algılanmıyor . Bu saat için geriye söylenebilecek tek bir söz kalıyor: bu saat üreticisi, nasıl eşşiz ve nasıl farklı olunur gayet iyi biliyor!

Konuyu bağlarken kısa kısa bir kaç not daha verelim: Bildiğiniz üere, Thunderbolt ilk kez Ekim 2012’de bir zirvede tanıtıldı. O gün bugundur ise Franck Muller , alanında tanınmış bir efsane olan, Roberto Cavalli ile çalışıyor.

Thunderbolt’un sahip olduğu teknolojik imkanlar ve onun getirdiği kusursuzluk, öyle zannediyoruz ki bu gezegende eşi benzerine kolay kolay rastlanılabilecek nitelikte değil!! Hatta, sırf bu yüzden pazarda ondan pay kapabilecek ciddi bir rakibin olduğunu da söyleyemeyiz! İşin özü, az önce de belirttiğimiz gibi Franck Muller işini biliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir