Montblanc Princesse Grace de Monaco Collection

Montblanc ailesi saf mücevherlerle bezenmiş en yeni ürünü new Princesse Grace de Monaco Collection’ı gururla duyurdu.
Değerli Monaco Prensesi Grace Kelly’e adanmış bu özel koleksiyonun ilk lansmanı Monte Carlo’da yapıldı. Aynı zamanda iki ayrı önemli sergide tanıtımının yapılması için gün alındı.

Sadece ve sadece 8 parça olarak üretilen Montblanc Princesse Grace de Monaco Collection watch, ‘ın kasası 18Karatlık kırmızı altından imal edilmiştir. Arka kapak ise Princesse Grace de Monaco monogramı (simgesi) ile süslenmiştir.

Kasanın eşiz ve narin görünümü, usta el işçiliğinin ve mükemmel şeklinin bir sonucudur. Saat 3 yönünde yer alan saat kurma kolunun üzerinde elmas kullanılmıştır. Şıklığın yanında sportif bir görünüşte sergileyen saat, çerçeve üzerine kakılmış 76 adet parıldayan elmas taneleriyle de göz doldurmayı başarmaktadır. Bu değerli taşların toplam ağırlığı ise 3.30 karatdır.
Saat kadranında kullanılan inciler ise ustalıkla dizilmiştir. Elmas parçaları ise saat işaretleyicisi olarak rakamların yerini almıştır. (10 adet elmas) Saat 6 yönünde ise elmas yerine özel kesim (3D) safir kristal bulunmaktadır. Damla şeklindeki bu pembe safir kristal saate bambaşka bir şıklık kazandırken, saat 12 yönünde ise saat işaretleyicisi olarak taş yerine kabartma 12 rakamı tercih edilmiştir.

montblanc-watch

marka Saatin çerçevesinin kesişme yerlerinde ise yoğun miktarda elmas kullanılmıştır. Bu değerli taşların saat kadranındaki arkadaşlarıyla toplam sayısı 177 olarak verilmekteyken 0.56’lık karat değerine sahip olduğu belirtilmiştir.
Saatin beyaz timsah derisinden imal edilmiş kayışı ise kusursuz bir tasarımın tamamlayıcısı olarak seçilmiştir. Saat kayışının özel tasarımı sayesinde bilek burkulmalarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Saatin tokasında(kemer klipsi) ayrıca 0.32 karatlık 76 adet taş bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir