Richard Mille RM 055 Jackie Chan Tourbillon

Richard Mille, özellikle kendisi tarafından 14 Eylül’de Pekin’de uzak bölgelerdeki çocuklara destek amaçlı organize edilecek olan Jackie Chan müzayedesi için tasarladığı benzersiz beyaz altından yapılmış RM 055 JC tourbillon’u sunmaktan gurur duyuyor.
Chan’in yakın arkadaşı ve görüşlerinin destekçisi olan Richard Mille kendi derneği olan Dragon?s Heart Foundation (Ejderin Kalbi Yardım Kurumu) üzerinden Jackie Chan’i desteklemekteydi.
Richard Mille eşsiz zaman eseri olan RM 055 JC Tourbillon’u Jackie Chan ve Mélanie Treton-Monceyron (firmanın sanat yönetmeni) işbirliği ile müzayede için yarattı.
İlk sketçlerden bu yana Jackie Chan ve Mélanie Treton-Monceyron kuruluş adına birlikte çalıştılar.
Logo kırmızı, yeşil ve mavi renklerden oluşurken odak noktasında ellerinden tuttuğu iki çocukla birlikte Jackie Chan bulunuyor.
Grafik ve şiirsellik… Logo Jackie Chan’in yakın olduğu ve değer verdiği önemli değerler olan çocukluğu, sevgi ve paylaşmayı sembolize etmektedir.

Kadran üzerinde logoyla aynı renkte hem Çince hem de İngilizce Ejderin Kalbi yazmaktadır. Saatin arka yüzünde ”Foundation Jackie Chan” yazmakta ve Jackie Chan’in amblemi olan ejderha damgası bulunmaktadır.
Müzayededen toplanan para Jackie Chan’e çocuklara yardımcı olma amacında hizmet edecek. Jackie Chan’in sağladığı hizmetler arasında yeni okul inşası da dahildir zira kurum olarak 2004’ten bu yana 20 adet okul inşa ettiler.

Richard Mille RM 55 JC :
Manuel hava akımıyla yaklaşık 70 saatlik enerji ve güç rezervi sağlamaktadır. Karbon nanofiber tablası ve en geniş noktası 48,18 mm x 39,70 mm uzunluğunda, en kalın noktası ise 13,95 mm kalınlığa sahiptir.
2011 Sonlarına Dogru Richard Mille RM 55 JC replica saatinin çıkması beklenmektedir .

One Reply to “Richard Mille RM 055 Jackie Chan Tourbillon”

  1. ufukk dedi ki:

    özelliklere bakılırsa ilginç bir saate benziyor. karbon marbon 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir