Patek Philippe Grandmaster Chime Sadece 7 Adet Üretildi

Patek Philippe’nin 175. yıl dönümü için tasarlamış olduğu özel bir parça olan Grandmaster Chime; sadece 7 adet üretilmiş olmaktadır. Dünyada başka hiçbir saatte bulunmayan ses özelliği sayesinde bu çarpıcı parçanın her 2 yüzü de kullanılabilme özelliğine sahip olmaktadır. Bu özelliği sayesinde geniş yankı uyandıran bu saatin sadece 7 adet üretilmiş olması da alıcıları tarafından ayrı bir heyecan sahne oluyor.

İsviçreli saat üreticisi Patek Philippe tarafından markanın 175. yıldönümü için özel olarak üretilmiş olan bu saat modeli; altın kasa ve 2 yüzlü kol saati konumunda bulunuyor. Yaklaşık olarak 100 bin saatlik bir çalışmanın ürünü olan bu saat modeli; her kalibresinde 1266 parçayı barındırmaktadır. Aynı zamanda her kasası 214 ayrı parçadan meydana gelmektedir. En iyi olma iddiası neticesinde çift taraflı kullanım özelliğiyle tasarlanıp 7 adet üretilmiş olan bu saat modeli; 47.4. mm çapında ve 16.1 mm yüksekliğinde bir saattir.

 

Patek Philippe, 175e anniversaireAltın kasası ve modern kol kayışlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bu saat modeli; zarif görünümüyle kullanıcılarına ayrı bir hava katıyor. Pembe altından yapılmış olan kasasıyla sıra dışı bir görünüm oluşturmuş olan bu saat modeli; üst düzey teknolojik araçları bünyesinde barındırmaktadır. Görkemli Patek geçmişini en iyi şekilde yansıtan Grandmaster Chime; dış kısmında yer alan el oyması detayları da dikkat çekmeyi başarmıştır.Saat düşkün olan ve özel tasarımları inceleyen herkesin dikkatini çekmeyi başaran bu saat modeli; 5175 referans numaralıdır. Sıradan bir saat diyemeyeceğimiz Grandmaster Chime; saat teknolojisinin ötesinde bir tasarımdır.

 

Yüksek ve küçük zil sesleri, saniye tekrarı, vurgulu ama sessiz çalışma modu, aynı şekilde yüksek zil ya da küçük zil çalışma modu, gün tekrarı, alarm sesi, mekanizma güç rezerv göstergesi, vurgu isalatör göstergesi, gündüz ve gece göstergesi, ay gün ve yıl göstergesi, daimi takvim, her 2 yüzünde de yer alan tarih göstergesi; bu saat modelinin kullanıcılara sunduğu avantajlar ve onların faydalanabilecekleri detaylar arasında yer almaktadır. 20 adet karmaşık ama avantajlı detaylı bir düzen içerisinde bir vücutta toplamayı başarmış olan bu saat modeli; dünyada başka hiçbir saate rastlanılmamış olan ses özelliğine de sahip olmaktadır.

TheGrandmasterChime

Yarım saat bir 3 gong sesi, saat başlarında çalan zil sesi, çeyrek saatlerde ise çalan melodi bu saati daha cazip bir hal getirmektedir. 47 mm çapına sahip olan bu saat; dünyanın ilk zil sesli kol saati olarak dikkat çekmektedir.

Share this post
  ,


5 thoughts on “Patek Philippe Grandmaster Chime Sadece 7 Adet Üretildi

  1. admin açık arttırmaya nasıl katılabilirim? site biraz karışık gibi hiçbirşey düzgün çalışmıyor

    • zafer bey suanda acık arttırmada ürün bulunmamaktadır bu haftasonu yeni ürünler açık arttırma ile satışı yapılcaktır satışta olmadıgı için size çalışmıyor gibi gelmiş olabilir.

    • merhaba özer bey biraz eski model oldugundan dolayı malesef getirmiyoruz eski model oldugundan bulmanız malesef zor olabilir tşk saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   
Rolex Daytona Blue Cosmograph Gold kasa siyah kadran

Rolex Daytona Blue Cosmograph Gold kasa siyah kadran
Satın Alan Andaç

Bvlgari Serpenti çift renk taşlı siyah kadran yılan modeli
Satın Alan Ali

ROLEX DAYDATE II PLACIDO
Satın Alan Ezgi

Audemars Piguet Royal Oak Self Winding Chronograph
Satın Alan Fatma

Versace Bileklik Modeli Gold Şık medusa modeli
Satın Alan Tyunay

Seiko Velatura SPC007P1 Chronograph
Satın Alan Arkın