Patek Philippe

Patek Philippe Grandmaster Chime Sadece 7 Adet Üretildi

Patek Philippe’nin 175. yıl dönümü için tasarlamış olduğu özel bir parça olan Grandmaster Chime; sadece 7 adet üretilmiş olmaktadır. Dünyada başka hiçbir saatte bulunmayan ses özelliği sayesinde bu çarpıcı parçanın her 2 yüzü de kullanılabilme özelliğine sahip olmaktadır. Bu özelliği sayesinde geniş yankı uyandıran bu saatin sadece 7 adet üretilmiş olması da alıcıları tarafından ayrı bir heyecan sahne oluyor.

İsviçreli saat üreticisi Patek Philippe tarafından markanın 175. yıldönümü için özel olarak üretilmiş olan bu saat modeli; altın kasa ve 2 yüzlü kol saati konumunda bulunuyor. Yaklaşık olarak 100 bin saatlik bir çalışmanın ürünü olan bu saat modeli; her kalibresinde 1266 parçayı barındırmaktadır. Aynı zamanda her kasası 214 ayrı parçadan meydana gelmektedir. En iyi olma iddiası neticesinde çift taraflı kullanım özelliğiyle tasarlanıp 7 adet üretilmiş olan bu saat modeli; 47.4. mm çapında ve 16.1 mm yüksekliğinde bir saattir.

 

Patek Philippe, 175e anniversaireAltın kasası ve modern kol kayışlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olan bu saat modeli; zarif görünümüyle kullanıcılarına ayrı bir hava katıyor. Pembe altından yapılmış olan kasasıyla sıra dışı bir görünüm oluşturmuş olan bu saat modeli; üst düzey teknolojik araçları bünyesinde barındırmaktadır. Görkemli Patek geçmişini en iyi şekilde yansıtan Grandmaster Chime; dış kısmında yer alan el oyması detayları da dikkat çekmeyi başarmıştır.Saat düşkün olan ve özel tasarımları inceleyen herkesin dikkatini çekmeyi başaran bu saat modeli; 5175 referans numaralıdır. Sıradan bir saat diyemeyeceğimiz Grandmaster Chime; saat teknolojisinin ötesinde bir tasarımdır.

 

Yüksek ve küçük zil sesleri, saniye tekrarı, vurgulu ama sessiz çalışma modu, aynı şekilde yüksek zil ya da küçük zil çalışma modu, gün tekrarı, alarm sesi, mekanizma güç rezerv göstergesi, vurgu isalatör göstergesi, gündüz ve gece göstergesi, ay gün ve yıl göstergesi, daimi takvim, her 2 yüzünde de yer alan tarih göstergesi; bu saat modelinin kullanıcılara sunduğu avantajlar ve onların faydalanabilecekleri detaylar arasında yer almaktadır. 20 adet karmaşık ama avantajlı detaylı bir düzen içerisinde bir vücutta toplamayı başarmış olan bu saat modeli; dünyada başka hiçbir saate rastlanılmamış olan ses özelliğine de sahip olmaktadır.

TheGrandmasterChime

Yarım saat bir 3 gong sesi, saat başlarında çalan zil sesi, çeyrek saatlerde ise çalan melodi bu saati daha cazip bir hal getirmektedir. 47 mm çapına sahip olan bu saat; dünyanın ilk zil sesli kol saati olarak dikkat çekmektedir.

İlgili gönderiler

Patek Philippe Grandmaster Chime Sadece 7 Adet Üretildi” ile ilgili yorumlar;

 1. zaferkaya85 dedi ki:

  admin açık arttırmaya nasıl katılabilirim? site biraz karışık gibi hiçbirşey düzgün çalışmıyor

  1. admin dedi ki:

   zafer bey suanda acık arttırmada ürün bulunmamaktadır bu haftasonu yeni ürünler açık arttırma ile satışı yapılcaktır satışta olmadıgı için size çalışmıyor gibi gelmiş olabilir.

 2. özer abay dedi ki:

  concord c2 chronograph saatinin imitasyonunu bulabilirmiyim varsa ücreti nedir intrnet siteniz den bulamadım teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   merhaba özer bey biraz eski model oldugundan dolayı malesef getirmiyoruz eski model oldugundan bulmanız malesef zor olabilir tşk saygılar

 3. Ahmet dedi ki:

  Iyi gunler saatport calisan baylar ve hanimlar

  Bana size direct ulasa bileceyim numaraniz varmi

  Tesekurler iyigunler
  Ahmet ceb

Bir cevap yazın