Hassas ve Mekanik Urwerk Emc

Çelik ve titanyum kasanın içerisinde yer alan EMC; Urwerk’in ilk akıllı saat mekanizmasına sahip olan saat modeli olmaktadır. Zekayla entegre edilmiş olan bu saat modeli; kusursuz kronometre performansıyla dikkat çekiyor. Kolay ve basit bir yapısı bulunan ve bu sayede kullanıcılarına sorun teşkil etmeyen bu saat modeli; ilk hassas mekanik saat konumunda yer alıyor. Saati kullanan kişi ayarlarını kolay bir şekilde yapabiliyor ve kendi ritmine uygun bir şekilde saatin çalışmasını sağlayabiliyor. Hassas algısı sayesinde saati takacak olan kişinin kişisel ritmi doğrultusunda hareket eden bu saat modeli; bu yapısıyla da diğer saat modellerinden ayrılıyor.

emc1_zpsc54ffd25

Electro Mechanical Control kısaca EMC olarak bilinen bu saat; kullanıcıların kendi yaşam tarzları doğrultusunda hareket edebilmelerine olanak sağlıyor. Yani kullanıcı bu saati kendi yaşamı doğrultusunda ayarlayarak kullanabiliyor. 4 ayrı göstergesi mevcut olan bu saat modeli; entegre devre kartıyla da ön plana çıkıyor. 10 mikro/saniyelik farkı da ölçebilen bu model; bu sayede kullanıcıların günlük kazanç/kayıp hesaplaması yapabilmelerine olanak sağlıyor. 124 milisaniye içerisinde her 10 mikro/saniyelik dilimi ölçebilen bu saat modeli; 4 HZ’lık volanın salınımı da ortalama 3 saniyede ölçebiliyor.


Ters çevrildiğinde modelin beyni olan entegre devre kartının bulunduğu saatin mekanizması açığa çıkıyor. Saat; Urwerk tarafından optik okuyucuyu tamamlamak üzere özel bir volanın geliştirilmesi sonucu üretilmiştir. Sıradan bir volanla aynı durağanlığa sahip olmaktadır ve 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık göstermektedir.

2 Replies to “Hassas ve Mekanik Urwerk Emc”

  1. cidohuro dedi ki:

    Sayın site yönetimi bu saati bulma ihtimalimiz varmı acaba sizden haber bekliyorum teşekkürler..

    1. admin dedi ki:

      merhaba bu saatin makakesi tanıtım amaçlı yazılmıstır malesef suan için replikası cıkmamıstır teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.