Grieb & Benzinger Blue Sensation

Saat sektöründe birçok önemli ve değerli firma yer alıyor. Onlardan birisi de şüphesiz Grieb & Benzinger. Bu marka kurulduğu günden beri kişiye özel saat üretimi yapmakla adını duyurmuş bir marka. Bu bakımdan kalitesi kesinlikle tartışılmıyor. Tabi ki fiyatları da bu kalitesini yansıtacak nitelikte oluyor. Fakat bu fiyatlar, markanın takipçisi lüks saat tutkunlarını pek etkilemiyor gibi. Kişiye özel tasarımın kazandırdığı tecrübe, markayı hep ileriye taşımayı sağlıyor. Bu noktada markanın  Son tasarımı olan Blue Sensation , bunca söylenen iyi şeyin hakkını verecek nitelikte. Saati gördüğünüz andan itibaren etkisi altına girmemeniz mümkün değil.

Blue Sensation tasarım saatin kasa çapı 43 mm. Kasa için tercih edilen madde platin. Bu kasanın içinde 1890 yılında Patek Philippe ‘in, Tiffany & Co. İçin ürettiği oldukça karmaşık, elle ayarlanabilir, kurmalı bir aksam bulunuyor. Patek Philippe ve Tiffany  & Co. logoları da 400′den fazla parçadan oluşan ve 26 adet değerli taşla süslenmiş aksama koyulmuş durumda.

blue-sensation-grieb-and-benzinger-watch2

Saat modelleri arasında üst düzey özellikleri bulunan model bunlarla da sınırlı değil. Modelin değerini arttıran bir diğer özelliği de kırmızı altın kaplama rodyum denge mili. Blue Sensation , hassas dengesi sayesinde saatte 18.000 yarı salınımla çalışıyor. Yani muhteşem bir mühendislik.

Kadran camı, yansıma önleyici özellikli safir kristal maddesinden yapılma. Böylece saatlerde en çok karşılaşılan sıkıntı olan yansıma derdiniz yok. Arka kapak da yine düz safir kristalden üretilmiş. Kurma kolu ise, burma motifle süslenmiş saf platinden yapılmış. Ayrıca, saatin çalışan aksamındaki rodyum kaplamalar, meneviş ve el işlemeleri de dikkat çekici detaylar. Baktığınız ve incelemeye başladığınız anda, sizi büyüleyen bir saat tasarımıyla karşı karşıyasınız.

Blue Sensation kadranı Breguet imzası taşıyan mat gümüşten imal edilmiş. Platin toka ve lacivert timsah derisi kayış, saatin inceliğini ve asaletini tamamlayan detaylar olarak göze çarpıyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da bu muhteşem, nadide tasarım saatin yarım milyon dolar civarı bir fiyatla satışa sunulması beklentiler arasındaki yerini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir