Omega De Ville Lady matic Bayan Saati

“Omega” ‘nın “De Ville” koleksiyonundan olan “Ladymatic” bayanlar için eşsiz bir saattir.31 farklı modele sahip olan Omega saat “De Ville” koleksiyonun son üyesi olan bu model çikolatadan esinlenerek yaratılmış, birçok teknik ve görsel özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Bileğine sade bir moda aksesuarı takmakla yetinmeyen bayanlar için tasarlanmış büyüleci bir tasarım. “Ladymatic” koleksiyonun son parçası olan bu saat çikolata kadranıyla dikkat çekiyor. Kronometresi için hassas testlerden geçirilmiş ve COSC’dan sertifika almıştır. 3 rakamın yada 6 rakamın üzerinde günün tarihini gösteren göstergesi mevcuttur. Üzerindeki elmaslar 4C (Cut-Carat-Color-Clarity) kriterine uygun en parlak değerli taşlardandır. Arka yüzü transparan safir camdan yapılmıştır. Vidalı taçlıdır.

Resimde “Omega Ladymatic” “Omega” ‘nın tanıtıcılarından “Nicole Kidman” ‘ın bileğinde görüyoruz.

Teknik özelliklerine bakıcak olursak; her iki tarafında yansımayı önleyici anti rekleftif işlemler uygulanmış kubbeli çizilmeye dayanıklı safir kristal bulunmaktadır. Kasası 18 ayar kırmızı altındır ve 34 mm çapındadır. Kadranı beyaz sedef ve elmaslardan oluşmaktadır. 100 m’ye kadar dayanıklı bir modeldir. Kalibre olarak Co-Eksenel “Omega 8521? kullanılmıştır. Güç rezervi 50 saattir. Dışardan alınacak şoklara ve bozulmalara karşı dayanıklıdır.

“Omega” ‘nın “Ladymatic” modelinin bu yazımızda bahsettiğimiz 1.resimdeki versiyonun fiyatı 36,800.00 Amerikan Doları ya da yaklaşık 66,000.00 TL’den alabilirsiniz. Çevresinde elmaslar olmayan 2. resimdeki modeli ise bu modelimizden biraz daha düşük bir fiyata sahip 28,500.00 Amerikan Doları ya da yaklaşık 51,500.00 TL’dir.


“Omega” “Ladymatic” koleksiyonun üretimine 1955’te başlamıştır. “Ladymatic” “Omega” ‘nın ilk kurmalı modelidir ayrıca “Omega” ‘nın yapmış olduğu en küçük hareket özelliğide bu koleksiyonda kullanılmıştır.

Çikolatadan esinlenerek yapılan “Omega” ‘nın bu saati şuan “Ladymatic” koleksiyonu içindeki en pahalı saattir. “Ladymatic koleksiyonunun? 31 farklı modelinin fiyat aralığı ise 6,600.00 Amerikan Dolarından başlayıp 36,800.00 Amerikan Doları’na kadar değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.