Mekanik Kurmalı Saat Nedir ? Kısa Şekilde Özetleyelim…

Mekanik (Kurmalı) Saat Nedir?

Mekanik Kurmalı Saat Nedir saatler üzerinde pil bulunmayan saatlerdir. Mekanik saatler pil olmadan veya herhangi bir elektrik kaynağı olmadan çalışan saatlerdir.

Mekanik (Kurmalı) Saatler Ne Şekilde Çalışır?

Bu tarz saatlerde zemberek yayı sistemi vardır. Bütün sistemi bu yay kontrol etmektedir. Kurmalı saatlerde bu yay elle sıkıştırıldıktan sonra gevşedikçe güç üreterek saat çalışır. Kurmalı saatlerde yarım daire şeklinde bir parça vardır ve parça kol sallandıkça bu yayı sıkıştırır bu olay sıkışan yayın gevşeyerek kendi kendine güç üretmesini sağlayarak çalışır.

Mekanik (Kurmalı) Saatin Tarihçesi (Mekanik Kurmalı Saat Nedir)

Ilk mekanik saatler, çanların zamanında çalabilmesi için kiliselerde kullanıldığı tahmin edililiyor. 1511 yılında, Alman çilingir Peter Henilein tarafından üretilmiştir. Saati taşınabilir hale getirmek için ağırlıkları zembereklerle değiştirdi.

 

 

 

Saatport Kalite Anlayışı .

Saatport Yıllardır Hiç bir replika sitesinde olmayan ekip çalışması ve özverili çalışması ile 14 yıldır sektörün lider firması olarak öne çıkmaktayız.  Ücretsiz kargo hizmeti yanı sıra kredi kartı ile taksit imkanı sunmaktayız . Havale/EFT de özel indirimler mevcut ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. istanbul içinde elden teslimat gerçekleştiriyoruz. Online mağaza olarak yani internet üzerinden satış sağlamaktayız. Siz değerli müşterilerimizin saatleri almadan yada ürün seçmeden önce blog sayfalarımızdaki yazıları okuyarak eta saat ve uygun replika saatler arasındaki fiyatların sebeplerini incelemenizi öneririz.

Öncelikli İlkelerimiz ,

 

Ben ne yapıyorum, ne üretiyorum? Hangi Kalite ?

 

Kimlere hizmet veriyorum?

 

Müşterilerime neleri vaat ediyorum?

 

Kendime neleri vaat ediyorum?

 

Hedefime ulaşmamı sağlayacak nesneler, adımlar ve stratejiler nelerdir?

 

Biz bu çalışamların sonucunda ekip olarak size uygun ve kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz.

www.saatport.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.