Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır ?

Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır

Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır

Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır Aksesuar olarak kullandığınız veya kolunuzdan hiç çıkarmadığınız saatlerinizi yeteri kadar korumadığınızda bazı hasarları alabilir. Özellikle çizikler bu hasarlar arasında sıkça görülmektedir. Böyle bir durumda saatlerinizde polisaj işlemlerine ihtiyaç duyulacaktır. Daha önce bu kelimeyi hiç duymamışsanız, bu yazımızda sizler için saatlerde polisaj işleminin neden yapıldığına değinmek istiyoruz.

Saatlerin çiziklerini gidermek için yapılan işlemlere polisaj ve kaplama adı verilmektedir. Uzun süre kullandığınızda veya özenli bir şekilde saklamadığınızda, saatlerinizde meydana gelen çiziklerin yok edilmesi ve saatlerinizin kaplanması şeklinde açıklanabilmektedir. Böylece görenlerin yeni aldığınızı düşünecekleri ve ilk günkü gibi yeni bir görünümde kullanabileceğiniz saatlerinizdeki hasarların yok edilmekte olduğunu fark edebileceksiniz.

Polisaj işlemi nasıl yapılır?

İlk olarak saatin üzerinde yapılacak araştırma ile hasar durumu belirlenmektedir. Bu da iş planını ortaya koyacaktır ve hasara göre çeşitli işlemler yapılarak giderilmesine olanak verilecektir. Bu çiziklerin giderilmesinde ve kaplamaların yapılmasında kullanılan malzemeler birbirinden farklı olsa da, ikisi için de fırça kullanmak uygun olacaktır. Çiziklerin yok olmasında kullanılacak malzemeler belirlenerek uygulandıktan sonra, hasarlı görünümün düzeltildiğine şahit olmanız sağlanacaktır. Sonrasında polisaj ile kaplanma yapılması sağlanacaktır. Saatinize daha parlak ve canlı bir görünümü verecek olan bu malzeme sayesinde tüm şikayetleriniz giderilecektir.

Polisaj aşamaları saatlere göre değişir mi?

Her saatin özelliği farklı olacağı için, yapılacak olan polisaj aşamaları da çeşitlilik gösterebilir. Kordonların görünümlerine göre bazen her dilimin tek tek sökülmesi ile, bazen de tek parça halinde kaplamalar gerçekleştirilecektir.

Polisaj her saatte yapılır mı?  (Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır )

Saatlerinizin zarar görmemesi için kullanılan malzemelere ve renklere göre karar verilecektir. Saatinizin çelik olması durumunda ve farklı bir renge sahip olmaması halinde polisaj işlemi yapılacaktır. Bunun dışındaki malzemelerde veya renklerde ise saatleriniz için bu işlemin uygun olmadığı söylenebilmektedir.

Polisaj uygulamasını herkes yapabilir mi?

Her işte olduğu gibi polisaj uygulamalarında da uzman kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Aksi halde saatlerinizi tekrar kullanmak istemeyebilir ve kalıcı olan hasarların verildiğine şahit olabilirsiniz. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için, saatlerinizi güvenilir ellere emanet etmeli ve polisaj uygulamasından anlayan uzman kişilerle iletişime geçmelisiniz.

BİZİMLE İLETİŞME GEÇEBİLİRSİNİZ İLETİŞİM NUMARALARI İÇİN TIKLAYINIZ !

 

One Reply to “Saatlerde Polisaj Ne İşe yarar Nerde Nasıl Yaptırılır ?”

  1. Kamuran AYDIN dedi ki:

    Rolex datejust modeli saatimin çelik kordonuna ve kasasina gravür isletmek istiyorum. Nu konuda tecrübeniz varmi? Varsa çizim ve fiyatlarinizi bildirirmisiniz?
    Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.