Blog

Lüks Saat Açık Artırma Programı

Saat markası devlerinden Christie’s, 14 kasım tarihinde, toplam değerleri 17.5 milyon dolar olarak tahmin edilen 400′den fazla eşsiz ve özel saatin satışa sunulacağı bir açık artırma etkinliği düzenliyor. Etkinlik Cenevre’de yapılacak. Böylece birçok antika, klasik ve modern saat yeni sahiplerine kavuşmak için açık artırmada olacak. Saat tutkusu olan insanların Cenevre’ye akın edeceği bir gerçek.

Açık arttırmada saatlerin hemen hemen hepsinin ilgi odağı olacağı malum. Çünkü hepsi de eşsiz tasarıma sahip olan aksesuarlar. Fakat içlerinden bir tanesi diğerlerinden sıyrılacağa benziyor. O da çift kurma kollu özelliği olan, altın ve çok nadide bir ürün olan Patek Philippe kol saati. 24 saat göstergesi, parlak emaye rakamları ve kadranındaki Kuzey Amerika haritasıyla oldukça dikkat çekici bir saat. Yapım yılı ise 1955. Saatin yüksek rakamlarla satılması beklentiler arasında. 2.8 milyon dolar civarı beklenen satış rakamlarından biri.
Düzenlenecek açık artırma programında, antika meraklıları için de güzel bir sürpriz yer alıyor. Şöyle ki Avrupa’nın en önemli ailelerinden birinin koleksiyonunda bulunan ve şimdiye kadar insanların görücüsüne çıkarılmayan iki önemli antika Brequet’in de açık artırma etkinliğinde yer alacağı, ytkililer tarafından açıklandı.Bu da antika koleksiyoncularını oldukça sevindiren bir haber. Bu iki önemli eser bizzat Abraham-Louis Breguet (1747-1823) tarafından yapılmış.
Detaylı bilgi için Christies adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın