Blancpain

Blancplain İle Sportif Şıklık

Ünlü saat markası Blancpain, Fifty Fathoms ismiyle yeni bir koleksiyon hazırladı. Bu özel koleksiyon, markanın spor saat alanındaki en gelişmiş ürünlerinden oluşuyor. Böylece koleksiyon aracılığıyla, sportif şıklığı sevenler için birçok seçenek sunuluyor. Klasik kronograf işlevlerinin yanı sıra, ayın evreleri, gün ve ay belirteçleri gibi eksiksiz bir takvim mekanizmasına sahip olan bu saat, kusursuz bir saat özelliğinde. Zamandan haberdar olmayı seven saat tutkunları için de eşsiz bir parça.

Fifty Fathoms serisinin en yeni üyesi olan bu saat; 448 parçadan oluşan mekanizmasıyla oldukça dikkat çekici. Aslında Fifty Fathoms koleksiyonu; Blancplain’in şimdiye kadar tasarladığı en üstün örneklerden biri. Ayın tüm evrelerini gösteren ay takvimi, türevlerinden bu özelliği ile ayrılıyor. Çünkü benzeri hiçbir modelde ay takvimi özelliği bulunmuyor. zaten takvim konusu,  saatlerin en hassas noktalarından biri. Çoğu saatte bu konuda birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu modelde ise gelişmiş mekanik yapı sayesinde kendi kendine kurulma özelliği bulunuyor. Yani sıkıntı yaşamak bir yana, saat kullanıcılarını takvim ayarlama derdi de beklemiyor. Bu da saati yine farklı bir noktada görmemizi gerektiren bir diğer özellik.
Blancpain Fifty Fathoms 5015C-1130-52B_black
45 mmlik paslanmaz çelik kasayı safir mavi renginde bir çerçeve süslüyor. sportif bir şıklık sunan bu kronograf, aynı zamanda flyback mekanizmasına sahip. Saatin belirlenen fiyatı ise 26.200 CHF.

Bir cevap yazın