Ebel 1911 BTR 137 “100th Anniversary”

Estetik ve zarafetin buluştuğu saat mimarisinin adeta dönüşümünü simgeleyen bir model 1911 BTR 137. Yeni modelde EBEL, saatin mekanik aksamında bir yeniliğe giderek, 100. Yılını bir tutku ve tecrübe ile taçlandırmak istemiştir.

Saatin kalbini oluşturan mekanik yapıdaki vuruşlar için teknolojik bir yeniliğe imza atmak isteyen firma, saatin zaman ölçüm tekniğini de Resmi bir onay ve derecelendirme kuruluşu olan İsveç Kronometre Test Merkezine (COSC )göndermiştir. COSC firmanın teknolojisini test etmiş ve ürünü sertifikalandırmıştır. Ebel Caliber 137?nin hareket kabiliyeti pek çok enstütü ve çalışma atölyelerinde test edilip onaylanmıştır.

Duruşunu ve yeni teknolojisini meşru kılan firma 100 yıllık deneyimini güzel bir biçimde ifade etmek yolunu seçmiştir. Estetik bir tasarım, maskülen elegans ve kronometre özelliğini barındırması, tüm bu özellikleri gerçek kılabilmek için safir kristal saat arka kapağının arkasındaki küçücük bir kasayı 322 adet bileşenle desteklemesi, rakiplerinde de yeterince bir hayranlık uyandırıyor olmalı? EBEL,1911-2011 yılları arasında geçirdiği 1 asırlık deneyimi EBEL Caliber 137 ile zirveye taşımak istemiştir.

EBEL?in yeni kronometre mekanizmasının kusursuzluğu ölçülmüş ve tescillenmiş iken, saatin taklit edilemeyecek derecede zarif ve tarz sahibi tasarımındaki o nadide dokunuş, EBEL?in saatlerinin tasarımı konusunda ne derece kendisini vakfettiğinin en somut göstergelerinden biridir. Kendilerinin tecrübesi ile ortaya çıkarılmış karşı konulamaz elagan sportif çizgiler, dinamik ve sofistike bir yaklaşım sergilerken duruşundaki ustalık ve sağlamlık kendisini belli etmektedir. Saat işaretçileriyle çevrilmiş, mimari zenginlikle bir uyum içerisinde buluşan ilham verici kadranı adeta ben buradayım demektedir.

EBEL, Cüretkar son dokunuşlar, yanlışa izin veremeyecek kadar özenli karizmasıyla müstesna modellerini son kullanıcıya sunmaktadır. Sedef kakma motiflerin mükemmel uyumuyla, altın rengi ya da mavi renk kronometre işaretçisi ile kusursuz kesimden oluşan saat ve dakika kolları ile sizce de profesyonel bir uyumu simgelemiyor mu?

İster çelik ister pembe kasa? sağlam ve korunaklı çepheriyle, etkileyici saat kurma horozu ile mükemmeliyetin imzasını taşıyan ürün,

Ebel 1911 BTR 137; 100. Yıldönümüne uygun özel bir seri ile alıcıların ve meraklıların beğenisine sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.