TAG Heuer Monaco V4 Titanium, Ruthenium and Ceramic

2011?in Ekiminden itibaren, TAG Heuer Monaco V4 Next Generation, güncellenmiş modeli olan the Monaco V4 Titanium, Ruthenium and Ceramic?i karşılamaya hazırlanıyordu.

Kullanıcıların gönlünü fethetmeye hazırlanan söz konusu modele şöyle bir bakacak olursak, süper olarak lanse edilen hafifliği, mükemmele yakın mukavemeti (dayanıklılığı), ve elbette korozyona(paslanmaya) karşı olan direnci ve makulun üzerindeki sıcaklıklara dahi karşı koyabilmesi, en belirgin özelliklerden. Bilindiği üzere değerli bir metal olan Titanyum sayesinde, söz konusu metalin yüksek endüstri ara maddesi olarak kullanılmasıyla paralel olarak ilgili metal, gerek lüks arabalarda, gerekse havacılıkta, ve aeronatik sanayilerce sıklıkla kullanımı tercih edilen dayanıklı bir madendir.

Tag Heuer?ise yukarıda değindiğimiz gelişmelerin ışığında ve arge departmanlarının katkısıyla yol alarak bu teknolojiyi Titanyum Derece 5 olarak, kendi ürünlerine adapte etmeyi denemiştir. Bu teknoloji, uçak yapımında, türbinlerde hatta cerrahi implantlarda kullanılan teknolojidir. İşte, the Monaco V4 Titanium Ruthenium and Ceramic? modeli bu gelişmelerden ilham alınarak ortaya çıkarılmıştır.

Monaco V4 Titanium, Ruthenium and Ceramic, modelin heybetli kasası (39 mm yerine 41 mm?dir) Titanyum Grade-5?in içerisinde ?seramik? katkı maddesi ile mükemmel uyumu yakaladığı bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede saatin kasasının biraz daha açık bir tona ulaşması istenmiştir. Karesel yapısı ve özel derecelendirilmiş saat kenar yapısı ile, saat estetik ve karizmatik bir profile sahip olmuştur.

Titanyum bileşenler yalnızca saatin kasa kısmında kullanılmakla kalmamış aynı zamanda saat kadranı ve akrep yelkovan kollarında da bu metalden yararlanılmıştır. İlgili maden aynı zamanda saatin kayış kısımının kapanma yerinde de yer almaktadır. Saatin kordon kısmında kullanılan bu malzeme sayesinde, kordonun çok yumuşak ve hafif olduğunu, yılan derisinden yararlanıldığını, elde dikilerek imal edilmesinin yanı sıra antrasit kullanıldığını ve derinin özel bir yöntemle taşlanarak imal edilmiş olduğunu da sözlerimizde belirtmiş olalım.

Avantgard mimarisiyle dikkat çeken V4 modeli, yansımazı safir kristal ön cephe ve arkası ile aynı şekilde piyasaya sürüldü. Ancak, üzerinde gerçekleştirilen son işçilik takdire şayan cinsten? Kısacası, bir önceki sürüme oranla kayda değer güncellemeler ile piyasaya sürülen ve daha dekoratif bir yapı kazandırılmış söz konusu model, orijinal kayışı, kadranındaki gravür işlemeleri ve patentli transmisyon teknolojisi ile de Tag Heuer?ın farkını ortaya koyuyor?

Tag Heuer,ın Monaco V4 Next Generation Titanium Ruthenium and Ceramic modeli 200 parçadan oluşan eşiz koleksiyonu seçkin mağazalarda yerini aldı bile?

Bu yazıyı paylaş
  ,


5 thoughts on “TAG Heuer Monaco V4 Titanium, Ruthenium and Ceramic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

Rolex Submariner Gmt Nato Band Otomatik
Satın Alan Cemal

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model replika saat modelleri

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model
Satın Alan bekir

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon
Satın Alan Sabire

Montblanc boheme rouge stylo-plume

Montblanc boheme rouge stylo-plume Silver
Satın Alan Süha

Rolex saat kutusu

Orjinal Rolex Saat Kutusu Sertifikalı Büyük Boy Birebir
Satın Alan muhammet melih

Hublot Şeffaf Saat Modelleri Replika Şeffaf Hublot

Hublot Şeffaf Saat Modelleri
Satın Alan Mesut