Cartier

Cartier ID Two Concept Eşsiz Tasarım

Ünlü saat markası Cartier, beş yıldır zorlu bir çalışma sürecinin içerisindeydi. Sonunda bu çalışmayı sonlandırarak, saat piyasasında oldukça ses getirecek olan ve yeniliklere kapı aralayan saat konseptini tanıttı. Konseptin adı ID Two. Marka model tasarımı ile saat endüstrisini alt üst etti.

ID Two’nun dizaynında farklı bir amaca yer verilmiş. Şöyle ki tasarımda  osilatör tarafından tüketilen enerji miktarı azaltırken, belirli bir alanda saklanan enerji miktarını arttırmak asıl hedef konumunda. Yani enerji tasarrufu sağlayan bir saatten bahsediyoruz. Hemde %30 kadar fazla güç üreten ve diğer bilinen klasik saatlerin sadece yarısı kadar enerji tüketen, enerji tasarruflu bir saat modeli. Aksesuarın kasası 42 mm çapında. Güç rezervi ise tam olarak 32 gün.

Aslında ID Two’nun öncüsü sayılabilecek ID One adlı tasarım 2009 yılında piyasaya sürülmüştü. İşte ID Two, bu modelin geliştirilmiş versiyonu sayılıyor. Saat satışa sunulmayacak, bu da meraklılarını hayli üzen bir haber. Nedeni ise modelin konsept olarak üretilmiş olması.

Bir cevap yazın