Frederique Constant Venice Serisi ile Gelen Tutku!

Cenevreli saat üreticisi Frederique Constant’ın en önemli  tasarımlardan biri bildiğiniz gibi Runabout serisi. Oldukça sevilen bu seriye, marka yeni versiyon eklemek istediğini açıklamıştı. İşte bahsedilen bu yeni versiyon ”Venice Editions” koleksiyonu geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Koleksiyonda iki saat bulunuyor. Her ikisinin de kasaları paslanmaz çelik ve gümüş kadranlarının üzerindeki rakamlar kırmızı altın kaplama. Kırmızı altın kaplama, saatlere oldukça hoş ve gizemli bir hava katmış. Tasarımları için gösterişten uzak durulmuş, tercih sadelikten yana kullanılmış. Kasa çapının ölçüsü 43 mm. Saatlerin kayışları için seçilen renk kahverengi, malzeme ise deri. Kahverengi kayışın üzerinde beyaz dikişler bulunuyor. Bu da kahverenginin ve beyazın birlikte ne kadar uyumlu bir birliktelik yaşadığını kanıtlamak için yeterli.

Frederique-Constant-Classics-Manufacture-FC-710MC4H4-caseback(1)
Runabout serisinin geleneğine bağlı kalınmış bu seride saatler, özel kutusunda bir tekne minyatürü ile birlikte satılıyordu. İşte Venice serisinde de aynı gelenek sürdürülüyor. Saat modelleri‘nin lerin en göze çarpan özelliklerinden biri de radyal olarak yerleştirilmiş Arapça endeks düzenlemeleri. Kadrandaki rakamlar da çok daha rahat bir okunurluk sağlayacak şekilde, göstergeye eğik olarak yerleştirilmiş. Saatin kadranının altında yüksek düzeyde hassasiyet sağlayan otomatik mekanik bir İsviçre hareket aksamı bulunuyor. Frederique Constant Runabout Venice serisi sadece özel bir seri olduğu için kararlaştırılan üretim miktarı da 1888 adet. Lüks saat meraklılarının, bu modeli görmeden saat almaması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.