Breguet Saat, Modern Saatlerin Atası

Bay Schulthess ile röportajda Breguet Saatleri’ni özetlemesini istendiginde, Bay Schulthess bu isteği sert bir biçimde geri çevirdi. Ona göre, ”Günümüzde saat üreten veya işi saat üzerine olanların %80’i günümüz saat endüstrisinin bu markanın icatlarına bağlı olduğunu konusunda hemfikirdir. Her saatte en az bir veya daha fazla icadımız olacak, saat üretim dünyasında saygın ve oturaklı olmak isteyen bir kimse markamızın değerini iyi kavramalıdır.”
Fransız kraliyet ailesinden olan Abraham Louis, 18. yüzyılda Breguet saatlerinin kurucusu olmuştur ve ona göre hayatta bir kaç önemli icat vardır. Tarihte ilk kendinden kurmalı saat ve daha bir çoklarının ilkinin yaşandığı markadır Breguet Saatleri.

Bu sene Basel Breguet Saat Fuarı’nda, çalışmalarını saf sanat eseri olarak gören Bay Schulthess insanları saatlerini deneyerek tecrübe etmeleri konusunda cesaretlendirdi. Ürünlerinin %92’sinin geçtiğimiz 10 yılda üretildiğine dikkat çeken Schulthess, 1999’dan sonra Swatch Grubundan ayrılan Breguet yeniden faaliyete geçti. Günümüzde ülkenin %40’ından fazlasında mağazaları bulunmaktadır ve geçmişte olduğu gibi yeniden icatlarıyla yenilikçi kişiliklerine kavuşmak istiyorlar.

Breguet’in satıştan sorumlu başkan yardımcısı satış network’ü konusunda özenle çalıştı. Çin piyasasının hızlı gelişmesinden ötürü bir çok markanın hızla büyüyen talebi karşılaması gerekti. Bay Schulthess ürünlerinin şu an ki şekliyle dünya piyasasının tümünde büyük söz sahibi olabilmesinin çok zor olduğunu belirterek şatafata az yer verdikleri için daha yavaş adımlarla ilerlediklerini söyledi.

Yüksek kalite markaların piyasayı ele geçirmek için düşük maliyetli saatler üretiyor olmasından rahatsız olduğunu söyleyen Bay Schulthess duruma göre kendilerinin de böyle bir girişimde bulunabileceklerini fakat bunun öncesinde bazı müşterilerini kaybedebileceklerini söyledi. 200 yıllık geçmişlerine dikkat çeken Bay Schulthess önümüzdeki üç yıl içinde gelecek 200 yıla hazırlanmak istediklerini söyledi.

5 Replies to “Breguet Saat, Modern Saatlerin Atası”

 1. BELİZ ADA dedi ki:

  Arkadaslar erkek kol saati önerisi olan varmi? Varsa lütfen yardımcı olabilirmi? Marka model ya da link atarsanız cok sevinirim.

  1. Hüseyin adıbelli dedi ki:

   Harry winston veya zenith tavsiye ediyorum

 2. murat dedi ki:

  Saat manyakligim hat safhaya ulasti, imkanim olsa her ay bir breguet bir patek bir Lange alirim yine de doyamayabilirim..

 3. Seckinyakisir dedi ki:

  Sitenizi inceledim gercekten sahane urunler var ama butce olarak 200 tl asagisini goremedim gibi birsey elbette bu saatler degerine gore bu bedel normal diye dusuneceksiniz.Herkes bu tarz saatleri takmak ve kullanmak ister ama replica olupta butce olarak 200 tl verip saat alabilecek insan sayisinin cok fazla oldugunuda dusunemiyorum.Bu sahsi gorusumdur fiyat lar konusunda esnekliginiz var ise benden buradan saat ve SAATLER almak istiyorum.uMarim ne demek istedigimi izah edebilmeye calismisimdir.Simdiden ilgi ve alakaniza tesekkur ederim…

  1. admin dedi ki:

   merhaba seckin bey bize iletişim numaralarımızdan ulasabilirseniz size yadımcı olabiliriz saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir