Arnold & Son

ARNOLD & SON Constant Force Tourbillon ile bir adım ileriye

Arnold&Son, patentli bir sabit güç mekanizmasına, gerçek atımlı saniyelere, 60 saniyelik tourbilion’a sahip Constant Force Tourbillon modeli ile hassas kronometreleri bir adım daha ileriye taşımak isteyenlere göz kırpıyor.

Constant Force Tourbillon, simetrik bir mekanizma yapısına sahip. Arnold&Son tarihindeki denizcilik kronometrelerine atıfta bulunuyor.

Kadranın alt kısmında bulunan tourbillion’a en ideal düzeyde güç sağlaması için yerleştirilen üstteki iki zemberek ve sabit mekanizma ilk bakışta hemen göze çarpıyor.

Arnold_Son_CF_Tourbillon_wrist_560

Güç düzeyini ideal seviyede tutmak isteyen Arnold&Son işe yeni zemberekten başlamış. Kurma momenti açısından ciddi bir fark yaşanmasına neden olan tek zemberek yerine Constant Force Tourbillon’ da kadran kısmında saat 10.30 ve 1.30’da konumlandırılmış iki simetrik tulumba kullanılmış. Böylece saatin tamamen kurulmuş ve neredeyse boş halde bulunan güç seviyesi arasındaki momentum farkı ortadan kaldırılmış.


Zembereklerden ilki tek başına dişli takımını çalıştırıyor. İkinci zemberek ise optimal düzeyin altına düşüldüğünde devreye giriyor. Güç böylelikle mümkün olduğunca sabit bir şekilde akışı sağlanıyor.

18 ayar kırmızı altın bir kasa ile sunulan Constant Force Tourbillon’dan sadece 28 adet üretildi. Yansıma önleyici safir cama sahip modelin kasa çapı ise 46 mm.

ARNOLD & SON Constant Force Tourbillon ile bir adım ileriye” ile ilgili yorumlar;

  1. Samet dedi ki:

    Nasıl elde edebilirim?

  2. RR dedi ki:

    Bu saatten almayı planlıyorum.geri dönüş yapabilir misiniz ?

Bir cevap yazın