Richard Mille Saatler

Ünlü tenisçi Rafael Nadal’ın Çalınan Saati

tenisçi Rafael Nadal’ın 300.000 Euro değerindeki saati çalındı. Sporcunun Fransa Açık’taki 7. Şampiyonluğunu kazanmasından kısa süre sonra, saatinin Paris’teki otel odasından çalındığı belirtildi. Richard Mille marka saat, Novak Djokovic karşısındaki turnuvanın final maçında İspanyol tenisçinin kolundaydı. Otelinde dönüp saati kolundan çıkaran Nadal ertesi sabah uyandığında saatini bıraktığı yerde bulamadı.

actu_2909Sadece 50 adet üretilen Richard Mille Saat RM027, Refael Nadal’a firma tarafından turnuva boyunca kullanması için verilmişti. Yani aslında Nadal’ın kolunda taşıdığı saat, çok özel bir koleksiyona ait, nadide bir parçaydı. Fransız polisi, tüm imkanlarını bu hırsızlığın aydınlatılması için seferber etti. Yapılan incelemelerin ardından da olayın üstünden çok geçmeden saati çalan otel görevlisini yakalamayı başardı.

Nadal’ın  turnuva boyunca ailesiyle birlikte kaldığı özel suitin güvenlik kayıtlarını inceleyen ekipler, otelin bar bölümünde çalışan bir görevlinin salı günü odaya izinsiz girş yaptığını tespit ederek olayı açığa kavuşturdu. Böylece genç sporcu, kolunda taşıdığı servete kavuşmuş oldu. Marka konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir cevap yazın