Parmigiani La Bugatti Vitesse Saati

Michel Parmigiani ve ekibi, harikalar yaratmaya devam ediyor. Ekip, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve son olarak özel bir versiyonuyla Pebble Beach’te karşımıza çıkan Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse’den esinlenerek La Bugatti Vitesse adlı özel bir saat üretti. Saate baktığınız anda büyülenmemeniz elde değil. Mükemmel bir sportif şıklık sizi bekliyor.

Bugatti Vitesse, PF372 hareket aksamı ve saatin ön yüzünün üst kısmında yer alan kadranıyla iki yıl önce piyasaya sürülen Bugatti Super Sport‘ tan ilham aldığını oldukça belli edecek nitelikte. Bugatti Super Sport modelinde bir ilke imza atılmış, dünyanın ilk konik dişlili çift pinyon sistemine sahip karmaşık bir hareket aksamı dizayn edilmişti. İşte La Bugatti Vitesse de, aksam olarak Super Sport modelini andırıyor. Çünkü yeni Bugatti Vitesse’de, hareket aksamı Super Sport’ta kullanılan mekanizmanın aynısı. Ancak bu yeni kol saati, birçok yönden diğer modelden ayrılıyor. Mesela saatin özel tasarımı, kullanılan malzemesi, renkleri ve erkeksilik akan yapısı, modele oldukça farklı hava katan etmenler.

Parmigiani-Bugatti-SuperSport-profile2_zpsb75246c6

Kadranın üretildiği materyalın adı Texalium. Bu madde, ağ şeklindeki cam elyafının bir alüminyum tabakası ile sarılması sonucu elde ediliyor. Bugatti Super Sport’ta  kullanılan karbon fiberden daha yansıtıcı ve dikkat çekici bir materyal olan Texalium beyaz-Gold renkleriyle Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse’nin renklerini yansıtıyor. Gold renk bir saate ancak bu kadar yakışabilirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir