Blog

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir Öncelikle Replika ürün, sahte ya da hatasız olarak kopyalanmış ürünlere genel anlamda verilen isimdir.Günümüzde özellikle Avrupa’dan ülkemize doğru yayılmakta olan bir replika ürün furyası söz konusudur. Replika ürünleri hayatımızın birçok aşamasında, bölgesinde beğendiğimiz çeşitli ürünlerde, bazen bilerek bazende bilmeden alarak kullandığımız çeşitli nesneler oluşturmaktadır. Replika ürün denilince birçoğumuzun aklına cep telefonları ya da kol saatleri gelmektedir. Öyle ki söz konusu bu iki nesne son derece profesyonel olarak üretilmekte olan ürünler kategorisinde karşımıza çıkmaktadır.Birbirinden farkta ve çeşitte birçok marka, modeli bulunan saat ve telefonlar replika ürünler arasında en çok dikkat edilen ve bir anlamda da tercih edilen ürünlerdir.Geçmiş zamanlarda replika olduğu için söylenmeyen saklanan ürünler, bir süre sonra  ciddi düzey ve anlamda popülerite kazanmışlardır.Bu durum bu ürünlere özel birçok internet sitesini, e-satış mağazasını müşterilerin, kullanıcıların önüne sunmuştur.

BENZERLİK REPLİKA ÜRÜNLERİ OLUMLU ETKİLEDİ

Replika ürünleri ana teması haline getirerek satış yapmakta olan ve haricinde orijinal ürün alım satımına girmeyen siteler, müşterilerinin istekleri, yorumları dahilinde varlıklarını artırarak sürdürmektedirler.Dünya genelinde de bu durum ülkemizde söz konusu olduğu son derece etkin, aktif bir şekilde devam etmektedir.Replika, saat, telefon kısacası replika ürün kullanan bireylerin sayısının hızla artması müşterilere, replika ürünlerin nasıl anlaşılabileceği ile ilgili bilgi edinme zorunluluğu getirmiştir.

Peki gerçeğinden, orijinalinden ayırmak mümkün olmayacak düzeyde tasarlanmış bu ürünleri bizler nasıl ayırt edeceğiz? Replika ürünlerin, diğer bütün özelliklerinin yanı sıra en büyük ve en gözde özelliği orjinallerine haddinden çok daha fazla benzemesidir.

Bu durum insanların yanılma payını ciddi oranda artıran bir etkendir.

Peki replika ürünleri gerçeği ile, benzerlik yönünden, birbirinden ayırt edemiyorsak hangi yönden ele alabiliriz?Replika ürünleri tasarlayan birçok özelliğini içeriğini bütünüyle aynı yapan bireyler, firmalar ve yetkililer yalnızca ellerinde olmadığı ve dahi bulmaları çokta mümkün olmayan parçaların yerini dolduramamaktadırlar.Bu durum onların açık vermesine sebebiyet vermektedir.Özellikle orijinal ürünler ile aralarındaki ağırlık farkı gerek, az gerekse de çok, ayrıca elektronik cihaza yüklenilen herhangi uygulamanın normalde sorunsuz bir şekilde kaldırılması beklenirken belli, belirsiz takılmalar cihazı ele vermektedir.Bu durum saat, telefon v.b. diğer bütün elektronik cihazlarda söz konusu olabilmektedir.

Peki Sahte, Yani Replika Saat Nasıl Anlaşılır ?

Öncelikli olarak kalite her zaman söz konusudur. Orjinal bir saatin her zaman bütün fonksiyonları sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır, çalışmalıdır.Kalitesiz ve orjinal olmayan bir saatin zamanı gösteren kısmı hariç geriye kalan fonksiyonları çalışmaz.Ayrıca söz konusu saatinizin fiyat aralığını gerek saatin resmi İnternet sitesinden gerekse de çeşitli resmiyeti kanıtlanmış olan mağazalardan detaylı olarak araştırın. Normalin çok altı ve size anlamsız gelebilecek olan bir fiyat verilmiş ise eğer, söz konusu ürününü replika olma olasılığı bir hayli yüksektir.

Replika Saat Nasıl mı birebir..

Söz konusu saatler, ünlü markalar tamamıyla orjinal olarak üretilmekte olanlar ve dünya genelinde sayısız kullanıcıya sahip farklı alan ve kategorideki saat markalarının genelinde uygulanmakta olan ortak bir özellik söz konusudur.

Bu özellik su geçirmezliğidir.Dünya genelinde çeşitli bir çok firma ve markanın üretimini gerçekleştirmiş olduğu marka, orjinal saatlerin tamamında belirli bir derinliğe kadar su geçirmezlik özelliği söz konusudur.Bu durum replika saatlerde ise tam tersidir.Ya da çok az bir miktar derinlik düzeyine kadar su geçirmezlik aktiftir.Replika ürün olan ve bütünüyle orjinalliğinden ödün vermiş olan her üründe model numarası ve garanti belgesi kesinlikle yer almaz.En azından garanti belgesi resmi marka tarafından düzenlenmiş olmaz.

Aldığınız yer Önemli …

Öyle ki yukarıda da bahsetmiş olduğumuz ürünlerin satışlarını gerçekleştiren çeşitli firmalar söz konusudur. Ve replika ürünlerine ciddi düzeyde güvenmekte olup geri iade yöntemi ile çalışmaktadırlar.Replika ürünleri benzerlik açısından ayırt edebilmemiz çokta mümkün değildir. Fakat söz konusu replika ürünlerin ayırt edilebilmesi ancak, ürünlerin içerikleri ile garantili olarak tespit edilebilmektedir.

MARKA VE LOGOLAR

Tüm bunların yanı sıra replika bir ürünü anlayabilmek için marka ve model logoları her zaman öncelikli olarak kontrol edilmesi gereken niceliklerden bir tanesidir.Özellikle saat dünyasında replika ürün satın almakta ve bunun genel anlamda farkında olan, fiyatından dolayı bu ürünü tercih eden binlerce saat kullanıcısı mevcut.Orjinaline neredeyse 4 katını ödemek yerine replikasına daha az ücret ödemeyi tercih eden binlerce müşteri söz konusu.Genel anlamda ele alındığında bu gerçekten son derece ciddi bir pazar ve gelir kapısı.İlerleyen gün ve zamanlarda çeşitli birçok yenilik, teknoloji ve icat ile karşımıza çıkabilecek olan orjinal markalar, firmalar son derece aktif olarak faaliyet gösterebileceklerdir.

Rolex Sky Dweller Fiyat

Fakat replika üzerine çok ciddi düzeyde uzmanlaşabilmiş onlarca merdiven altı fabrika söz konusudur.Bu durumun özellikle de saat alanında önüne geçmek, geçebilmek çokta kolay değildir.Bir anlamda saat firma ve markalarının dolaylı yönden reklamları yapmakta olan replika saat firmaları diğer yandan ise orjinal üreticilerin pazarına ciddi düzeyde etki edebilmektedir.Replikalara yönelik siz değerli kullanıcıları da uyarmakta olan resmi model ve  markalar sizlere bazı tavsiyelerde bulunmaktadırlar.Bu tavsiyelerden bir kaçını elimize alacağız…

Rolex Datejust Gold Dial 41 mm otomatik

ALACAĞINIZ ÜRÜN REPLİKA MI ORJİNAL Mİ?

Orjinal markalar siz değerli kullanıcılarına bir saatin replika mı yoksa değil mi? Sorusuna cevap bulabilmeniz için öncelikle saati elinize alarak tamamıyla kulağınıza götürmenizi ve büyük bir dikkatle dinlemenizi öneriyor.Kulağınıza gelen seslerde saatin tıklamalarına odaklanmanızı isteyen orjinal üreticiler, söz konusu tıklamanın kulağınıza muhteşem bir ahenk katacağı görüşünde. Bu duruma dikkat ederek saatinizi kontrol edebilir ya da almak istediğiniz saati bu testlerden geçirerek alabilirsiniz.Bir diğer unsur ise replika saatlerde, her ne kadar kusursuz gözükseler de bazı alan ve bölgelerin de  ciddi, açık hatalar söz konusu olabilmektedir.

Rolex Daytona Replika saat Gold otomatik

HER YÖNÜ İLE İNCELEYİNİZ.

Bunlara örnek olarak, saatteki rakamların duruş şekli, akrep ve yelkovan da ki bariz hatalar, söz konusu olabilen bu durumlar saatinizin replika olduğunu gösterebilecek unsular arasındadır.Yine yukarıda bahsettiğimiz üzere ürünlerin ağırlıkları son derece önemlidir. Ve bu durum sizlere ürününüzün replika olup olmadığı konusunda bir nebzede olsa fikir verebilir.Orjinali ile karşılaştırdığınız saatinizin ağırlığı, ağırlıkları kesinlikle aynı olmalıdır.Tüm bunların yanı sıra orjinal ve profesyonel olarak ürün üretmekte olan firmalar saat kayışlarına kesinlikle ve kesinlikle büyük önem vermektedirler.

SATICILARA DİKKAT :Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir ARAŞTIRIN

Bu durum sizlere extra olarak bir avantaj sağlayabilir. Öyle ki saat kayışlarına verilen bu önem sizlere söz konusu saatlerin replika mı yoksa orjinal mi olduğuna dair son derece profesyonel öneriler sunabilir. Ayrıca ürününüzün genel anlamda, doğrudan replika olup olmadığını öğrenebilmek için bir adet orjinal saati yanınıza alıp, satın almak istediğiniz ya da zaten sizin saatiniz olarak işlevini sürdüren saatinizin replika, sahte olup olmadığını saatin ve kasanın bilezik bir diğer anlamda seri numarasından öğrenebilirsiniz.Bu durum sizleri replika ürünlerinizi, saatlerini ve telefonlarınızı bulmada son derece önemli ve geçerli bir yoldur.Öyle ki yasa dışı bir işe dahi karışma durumunuz söz konusu dahi olmaz.Saatinizin ya da herhangi bir eşyanızın replika olması durumunda ürünü satan birey sizden ürünü geri almaz.

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

O yüzdendir ki replika ürünleri bildiğimiz ve güvendiğimiz yerler haricinde satın almıyoruz.

 

Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir” ile ilgili yorumlar;

 1. SaatPort dedi ki:

  Replika Ürün Nasıl Anlaşılır Replika Ürün Nedir

  1. SaatPort dedi ki:

   Saatleriniz orjinal mi ? İnceleyelim…

   1. Özgür Temür dedi ki:

    Meb babadan kalma bir a.lange söhne kol saatim var bunun gerçekliğini ve değerini nasıl öğrenirim
    Teşekkür ederim

 2. Tanju çalışkan dedi ki:

  A.lange&söhne saatim var,gerçekliğini nasıl öğrenebilirim.??

 3. Nuray dedi ki:

  Franck muller saatim orjinalmidir nasıl öğrenebilirim

Bir cevap yazın