Omega

Omega Planet Ocean Replica VS Orjinaline Karşı

Replica bir saat almak genellikle onunla birlikte bir takım defoları veyahut kusurları da beraberinde satın almaktır aslında? Gerçi bu durumu en başından kabullendiğimizden bu konuda şikayet etme hakkımız da aslında pek yok! Ancak günümüzün gelişen teknolojisi ve bu teknolojiye uzak kalamayan irili ufaklı pek çok saat üreticisi sayesinde, replica saatleri piyasaya sürenler bile bu teknolojiden faydalanmaya başladılar. Dolayısıyla, Replica ürünlerin, gerçekten emek harcanmış olanları gerçeğinin neredeyse aynısı gibi olabiliyor.. Bir takım küçük farklar dışında tabii? Bugün test merkezimize, en bilinen saat firmalarından biri olan OMEGA şirketinin bir ürünü ulaştı. Omega Planet Ocean ve Çakması arasındaki bu farklılıkları gün yüzüne çıkarmak için işe koyulduk? Gayemiz eğer niyetinizde bu modelin orjinalini değil de replicasını almak varsa iyi bir replica da nelere dikkat etmeliyiz ya da elimizdeki ürünün sahici olup olmadığını nasıl anlarız sorusunun cevabını bulmaktı?

Saatin ön paneline baktığımızda ilk bakışta bir farklılık göremediğimizi söyleyelim? Ancak, saatin çerçevesine dikkatlice baktığımızda çok belli olmayan bir farklılık göze çarpmakta? Şöyle ki; orijinal saat üzerindeki çerçevenin oyma işçiliği(girinti-çıkıntılı çerçeve) üzerinde oymaların yuvarlatılması konusunda biraz farklılık mevcut? Gerçek Omega üzerindeki girintiler ve çıkıntılar biraz daha yassı oval ve pürüzsüz? Ancak, replica modelde hatların bir parça daha keskin olduğunu gözlemledik. Elbette, daha öncesinde böyle bir farkın tespiti için alıştırma yapmadıysanız gerçekten tetkik etmesi zor bir mesele, gayemiz ise size sahicisi ile feykinin arasındaki farkları bir nebze size gösterebilmek?

Buraya kadar çıplak gözle farkları anlayabilmek çok da mümkün değildi.

Elimizdeki replica saatin en sırıtan yeri arka kapak üzerindeki işçilik farklı dahi olsa saatin genel kalitesi bizden geçer not almayı başardı. Gerçi, üretici firmanın, saatin ön panelinde sergilediği titiz çalışmanın arka kapak üzerinde de sergilemesi beklenirdi? Dediğimiz gibi, her ne kadar beklentilerimizin altında kalmış olsa da, test ettiğimiz replica modeli, her koleksiyonerin beklentisini karşılayabilecek nitelikte olması ile rahatlıkla tercih edilebilir.

Omega Planet Ocean Replica VS Orjinaline Karşı” ile ilgili yorumlar;

 1. gökay dedi ki:

  sattın fıyatı ıle bılgı verırmısınız

  1. editor dedi ki:

   merhaba gokay bey urunun fiyati 265tl dir.

 2. hakan dedi ki:

  üründe kadran ın altında bombeli şekilde seri numarası olması lazım fakat yok.Hata arayacaksak eğer elimde orjinal siyah omega saat var cumhurbaşkanından hediye almak isteyen olursa 3000,00liraya bırakacağım.

 3. ♻Ϧ Ꭿ Հ ί ɴ Ģ Ꭿ♻ dedi ki:

  Omega Seamaster Planet Ocean 600M Skyfall Watch daha guzel

 4. sinan dedi ki:

  merhaba elimde omega deville 0083 bie saat var satış sitelernde bire bir aynının 80 bin tl den satıldını gördum 1 yıldır kullanıyorum. bana hediye geldi. çok detaylı ıncelledim saatın ne değerde oldunu bılmıyordum hatta saatler hakında hiç birşey bilmiyordum 50 lira eder falan sanıyordum. Bu saati taktığımda gözlemlediğimde çok ince yapılmıs işçiliği harika diyordum ve değerini öğrendikden sonra detaylı arastırmalar yaptım kalite bakımından kusur bulamadım fakat grı renklı çelik kordanında çok inceden kızılımsı soyulma deilde aşınma gibi bişey gözlemledm bu olaylar uzun kullanımda orjinallerde oluyormudur acaba. bu arada yanlıslıkla sert paslı bir demiri kolumu çarptım ve tam saatin camına denk geldi aa en ufak çizimedi. şimdi kemdimde deneyemiyorum yemıyor 😀

Bir cevap yazın