Cartier Santos Lady Replica VS Orjinaline Karşı

Hızlı bir biçimde Cartier Santos?un Lady Replica?sı ve bu saatin orjinaline göz attığımızda, çakma olanının gerçekte ne kadar sahici versiyonuna benzerlik gösterdiğini anlayabiliriz. İlk etapta incelemesini yaptığımız Cartier Santos Lady Replica?nın işçliğinin orjinaliyle neredeyse aynı olduğunu gördüğümüzde şaşırmamız gayet doğal olacaktır. O kadar ki, gerçekten ?aralarında ne fark var?? sorusunun cevabını vermeniz pekte kolay olmayacaktır. Ama bizim işimiz aralarındaki farkları bulmak değil miydi? Hadi biraz daha yakından bakarak ince detayları yakalamaya çalışalım. İlk bulacağınız ayrıntı, kuşkusuz, saatin orijinal modelinin ön panelinde yer alan ?Automatic? ibaresinin, Replica versiyonunda olmayışıdır. İlgili ibare orijinal modelde saat 6 yönünde bulunmaktadır. Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz?

İkinci ve belki de en çarpıcı farklılık ise saatin arka kapağında yer alıyor. Replica üzerindeki Text orjinalinkiyle aynı özellikleri taşımıyor. Arka tarafta yer alan bu bilgilerde bazı bilgiler eksik? Aynı zamanda incelediğimiz replica?nın arka tarafındaki tasarım ile gerçeğinin tasarımı bir hayli farklılık arz etmekte? Her ne kadar durum bundan ibaret olsa da, siz de biliyorsunuz ki bu farklılıklar dikkatli gözlerden kaçmayacakken, diğerlerinin dikkatini neredeyse hiç çekmeyecektir. Çok az insan zaten pek göz önünde bulunmayan arka paneldeki bu farkı yakalayabilecektir.

Her ikisine de ön taraftan bakacak olursak, kurma kolu tarafında çok küçük ama belli de olmayan bir fark görebiliriz. İncelemesini yaptığımız modelin kurma kolunun saatin kasasına mükemmel şekilde oturtulmadığını fark ettik, yalnız bu detayda çıplak gözle görülemeyecek kadar önemsiz bir detay? Öyle ki, tam farkı görebilmek için büyük bir mercek (büyüteç) kullanmanız gerekecektir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.