Maurice Lacroix Pontos Décentrique Phases de Lune

Pontos ile Sağlanan Zarafet

Her daim tasarımlarıyla adından söz ettirmeyi başaran ünlü saat markası Maurice Lacroix, bu sefer de Pontos serisi ile karşımızda. İsviçre saatçiliğinin köklü geleneği tüm saat tutkunlarının malumu. Bu gelenekselliğe birde modern fırça darbeleri eklendiğinde, ortaya üzerinden buram buram zarafetin yayıldığı ileri teknoloji ürünü bir koleksiyon çıktı demek mümkün. Yani hem geleneksel hem modern bir saat serisi.

maurice-lacroix-pontos-decentrique-phases-de-lune-automatique-acier-43-mm-50-m

Pontos serisi bütünüyle mekanik makinelere sahip, böylece  Maurice Lacroix’nın teknik yenilikleri çağın güncel değerlerini taşıyan bir estetikle sentezleme arzusuna ulaşmış durumda. Klasik saat göstergelerinin yeniden dizayn edilerek asimetrik bir tasarım anlayışıyla sunulduğu Pontos Decentrique modelleri, sizi sadece bir saat sever olmaktan çıkarıyor, tasarımcı yanınızı ortaya koyuyor. Çünkü bu zarife modele tasarımcı gözüyle bakmaktan kendinizi alıkoyamayacağınız bir gerçek. Elbette markanın deneyimi ve ön plana çıkan tasarım geçmişi, bu gözlemciliği kazanmanızda büyük etken. Estetik Maurice Lacroix’nın kendisinde gizli.

Şıklık ve orijinalliğin birlikteliği

 Pontos modeli saatler, tutkunları ve sevenleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Model  estetik ve özgünlüğü ile 21. yüzyılın zevkini yansıtıyor. Üstelik bu seriye her sene yepyeni modeller eklenmeye devam ediyor. Bu da markanın ve modellerin sürekli kendini geliştirdiği ve yenilediği anlamına geliyor. Son olarak koleksiyona yeni eklenen Pontos Décentrique Phases de Lune modeli, hem farklı hem de şık görüntüsüyle Maurice Lacroix’nın son zamanlarda çıkardığı en özel ve dikkat çeken saatlerden biri.


Pontos Décentrique Phases de Lune’ün kadranı için tek söylenebilecek şey, Maurice Lacroix’nın yeni bir imzasının olduğu. Saatin 43 mm çapındaki kadranı,safir kristal bir cam tarafından korunuyor. Bu cam çizilmeye karşı dayanıklılık sağladığı gibi, yansıtmazlık özelliği ile de dikkat çekiyor.  Saat dört konumundaki ay göstergesiyle dolunaya kaç gün kaldığını ve ayın evrelerini görmenin mümkün olduğu saatte, gündüz/gece ayrımını belirten gösterge de yer almakta. Saat 50 metrelik su basıncına dayanıklılık gösterebilme özelliğine sahip. Ayrıca saatin siyah timsah derisi kayışı da her ortamda kullanılabilecek kadar şık bir görüntü sağlıyor. Belirlenen fiyatı ise 4.900 CHF

One Reply to “Maurice Lacroix Pontos Décentrique Phases de Lune”

  1. MobilDepo dedi ki:

    Maurice Lacroix harbiden zamanın üzerinde hakimiyet kurmak için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir