HUBLOT FERRARİ SAAT

Hublot Ferrari Saat

HUBLOT  FERRARİ SAATİN FARKLI TARZI

Hublot Ferrari Saat Birbirinden şık ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan tasarımları ile kısa zamanda saat markalarının içinde en iyilerden biri olarak anılan Hublot Firması, MP-05 modelini geliştirirken ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi olan Ferrari ile işbirliği yapmıştır. Mekanizmasının görünümü Ferrari’nin motoruna benzetilerek üretilen bu model, alıcıları arasında “LaFerrari” adıyla da anılmaktadır. Saati kurma işleminde de otomobil sporlarından esinlenilmiştir. Yay tamburuna enerji yüklenmesi için tepenin döndürülmesi gerekmemektedir.

Kurma tepesindeki farkındalık…

Saati kurma işlemi Formula 1’de araçların piste girdiğinde lastiklerinin değişimi için kullanılan aparata benzer küçük bir tornavida ile yapılır. Bu modelin koleksiyonunda birkaç farklı çeşit bulunur. HUB 9005 mekanizma kullanılan bu modeller aynı zaman da 1200 saat enerji rezervine sahiptir. Genel olarak saat üreticileri tarafından özel sipariş üzerine üretilir ve istenen özelliğe göre fiyatlandırılmaktadır. Bu eşsiz modellerden bazılarını sizler için karşılaştırdık.

 

Ortak Özellikler

Ferrari spor araçlarının motorlarından esinlenerek tasarlanmış bir modeldir. Adının ‘’LaFerrari’’ diye de anılmasının sebebi budur.

Titanyum malzemeden üretilen kasaya sahiptir. 46 mm Kasa çapı vardır.

Saatin yapımında safir cam kullanılmıştır.

Elle kurmalı olarak çalışan HUB 9005 mekanizmaya sahiptir.

30 m su geçirmezlik özelliği vardır.

Kauçuk kordon ve katlanır toka kullanılmıştır.

Tourbillon işlevine sahiptir.

Hublot Ferrari Gold

Diğer Ferrari saatlerinden onu ayıran en belirgin özelliği yapımında kullanılan 18 ayar altındır. Kasa açık kırmızı altından üretilerek dikkat çekiciliği artırılmış olan bir modeldir. Saydam kadran üzerine Ferrari yarış aracı motorunun bir kopyası mükemmel ötesi bir işçilik ile yerleştirilmiştir. 1.176.230,00 TL fiyat ile satılmaktadır.

Hublot Ferrari Power Reserve

Titanyum malzemeden yapılmıştır. Sayılı seri olarak üretilmiştir. PVD/DLC kaplama kullanılmıştır. Kauçuk kordon kullanılmıştır. 21,600 A/h titreşim gücüne sahiptir. 948.787 TL fiyat ile satılmaktadır.

Hublot Ferrari All Black

Kasasından tokasına kadar titanyum malzeme kullanılarak üretilmiştir. Siyah renk kauçuk kordonu vardır. Arka kapağında transparan tasarım kullanılmıştır.

Türkiye’de Hublot Ferrari

Ülkemizde sadece İstanbul’da ki birkaç firma satışını yapabilmektedir. Bunun dışında yurt dışından kargo yoluyla 7 gün ile 10 gün arasında satın alabilirsiniz. Gümrük geçişlerinde sorunlar yaşanabilmektedir.

Hublot Ferrari Saat,

Hublot modellerini İnceleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir