Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando

Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando

Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando

Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando Octo’nun ultra ince sınırlı sayıda üretilen ortak markalı saatini oluşturmak için mimar Ando Zhongxiong ile ikinci kez bir arada çalıştı. BVLGARI Bulgari, Japon mimar Masahiro Ando ile 2019’da bir Octo Finissimo Automatic oluşturmak için yaptığı işbirliğinin ardından 2021’de bir Octo Finissimo ultra ince ortak adlı saati daha piyasaya sürecek. Bu kez kasa malzemesi ve yüz plakası tasarımı için saat yeni değişikliklere sahip ve ultra ince saat gövdesine aynı çekici tasarım anlamında veriyor.

Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando

Bulgari ve Ando’nun en son işbirliği yaptığı Octo Finissimo sınırlı sayıda üretilen saatte Usta, ultra ince serinin minimalist özünü koruyor ve zamanı simgeleyen kara delikten esinlenerek sonsuz bir uzantı gibi spiral bir gravür plakası tasarlıyor. İki taraf arasındaki ikinci işbirliği, Ando’nun en sevdiği “zaman” temasını takip etmek ve ardından üç günlük ayın (Mikazuki) unsurlarını karıştırmaktır, ancak eski ve yeni saatlerin teması aynı görünebilir, ancak sunum yöntemi çeşitlidir.

Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando

  • Kasa siyah seramikten yapılırken, yüz plakası spiral şeklini yorumlamak için koyu mavi lake bir yüzeye değiştirilirken, yüz plakasının sağ alt köşesi de hilal desenli noktalı.

Japonca’daki üç günlük ay, ayın dünyanın gölgesi tarafından kaplandığı hilal ayını ifade eder, böylece yerden sadece bir hilal ay görebilirsiniz. Usta tarafından tasarlanan bu sarmal gece gökyüzü plakasında, hilal bir ay parlak ve güzel anlam dolu bir umut parıltısı gibidir. Bulgari ve Ando, zamanın sonsuz sırlarını keşfetmek için minimalist tasarımları koyu mavi lake plakalarla yorumlamayı seçtiler.

 

Octo Finissimo

  • Sadece 2,23 mm kalınlığında olan BVL 138 mekanizma, saatin inceliğinin önemli bir anahtarıdır. Şeffaf arka kapak, ana imza ve sınırlı numara ile yazdırılır.

 Tadao Ando

Zaman girdabı küçük ikinci el yemeğin merkezinden dışarı doğru yayılır ve altın hilal saat 5’te gece gökyüzünde asılı kalır, ay evresi değil, özellikle yeni ayın varlığını vurgulayan koyu mavi bir arka planla süsleme güçlüdür. Saatin dış kısmı siyah seramikten yapılmıştır ve şeffaf alt kapağı Bay Ando’nun sevdiği mimari geçirgenliği yansıtır. Tüm tablo,Bulgari Octo Finissimo Otomatik Tadao Ando  Ando’nun “zamanı en zarif ve güzel şekilde nasıl inşa edip yorumlayalım” sorusuna ilişkin kişisel görüşlerini detaylandırarak ve saati mimariyle, görünüşte iki farklı alanla, ana kavramların iletilmesiyle akıllıca ilişkilendirerek ay ve spiralin iki geniş kapsamlı unsurını birleştiriyor.

  • Seramik malzeme/BVL 138 otomatik olarak rafine hareket/saat, dakika, küçük saniye ekran/safir kristal ayna, şeffaf alt kapak/su geçirmez 30 m/yüzey çapı 40mm/160 ile sınırlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.