Vacheron Constantin Saat Tarihçesi

http://www.saatport.net/vacheron-constantin-saat-tarihcesi/

Vacheron Constantin Saat Tarihçesi

Vacheron Constantin Saat Tarihçesi firması, tarihinin en köklü firmalarından birisidir. 755 yılında Jean ? Mare Vacheron çifti tarafından İsviçre?nin Cenevre şehrinde kurulmuştur. Firmanın bu eski tarihi hakkında çok bilgiye sahip değiliz, yalnız geçmişinin çok parlak olduğu ve kuruluş tarihinin buralara dayandığı hakkında bilgiler bulunmaktadır. İlk komplikasyonlu saati 1770 yılında üretmiştir bu firma. Bu saatin üretiminde firma kendi logosunu da saat üzerinde kullanmıştır.

Bu firmanın ilk kuruluşundaki ismi Vacheron Constantin değilmiş. Mare Vacheron?un torunu olan François 1819 yılında firmanın adını değiştirerek, Vacheron Constantin olarak düzenlemiştir. O günden buyana aynı ismi kullanmaktadır bildiğiniz gibi.
1872 yılına kadar adını tam manada dünyaya duyuramamıştır Vacheron Constantin firması. Bu yıl Cenevre gözlemevinde yapılan saat yarışmasında ilk ödülünü kazanmıştır. Bu ödül sayesinde dünyada tanınmaya başlarken, bu ödülün peşinden bir çok ödülü de almıştır.

1880 yılında bugünkü logosu olan, logoyu tasarlamıştır. Düşünüyorum da bu logonun halen kullanılması, o tarihte François?in yaptığı tasarımların mükemmel olduğunu açıklamaktadır.
1935 yılında dünyanın en pahalı saatini ve en çok özelliklere sahip saatini üretmiştir. Çok ciddi maliyeti olan bu saati 5 yıl boyunca satamayan firma, en sonunda mısır kıralı Faruk?a bu saati satmayı başarmıştır. Bu sayede gündeme düşerek o yıllarda bir hayli konuşulmaya başlanmıştır firma adı. Bu saatin yapımı zaten dünya üzerinde bir ilk olması ve aynı zamanda reklam amaçlı yapılmıştır bu saat. Kesinlikle bu saat hedefine ulaşmıştır.

Günümüzde en büyük markalar arasında bulunan Vacheron Constantin firma, halen estetik ve çok fonksiyonlu saatler üretmeye devam etmektedir. Bu kadar büyük bir geçmişi olmasına rağmen hala istedigi yerlere gelememiştir.

Vacheron Constantin Saat Tarihçesi

Vacheron Constantin Saat Tarihçesi

Vacheron Constantin Saat Tarihçesi

2 Replies to “Vacheron Constantin Saat Tarihçesi”

  1. mmx dedi ki:

    Vacheron Constantin markasının en büyük talihsizliği richemont grup bünyesinde olması bir aile şirketini grup markası yaptılar ikinci ciddi hatada logosundaki malta haçı.arab veya müslüman dünyası ki ciddi koleksiyonerler paralarıda var bu haç tan dolayı rağbet etmiyorlar..onun yerine patek’i tercih ediyorlar.bu iki hata olmasaydı buhgün patek den daha büyük marka olacaktı..

    1. Mustafa dedi ki:

      Açıklaman için teşekkürler.Hediye gelen saatteki amblemi görünce karar verememistim.Aciklamandan sonra karar verdim.Sagolasin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir