Markalar Tanıtım, Ulysse Nardin

Ulysse Nardin Saat Tarihçesi

1846 yılında Ulysse Nardin tarafından Le Locle de kurulmuş bir firmadır. Ulysse Nardin uzun yıllar boyu bu dünya için ölümsüzleşecek bir şey yapmayı düşünmüştür. Bu düşüncesinden hiç şaşmadan devam etmiştir. Daha sonra kendisini saatlerin içinde bulmuştur. Tarifi olmayacak güzelliklerde saatler üreterek bu dalda ölümsüzleşeceğini düşünmüş. Sonuç itibariyle dünya yok olana kadar, insanlar saatlere ihtiyaç duyacaklardır düşüncesiyle bu firmayı kurmaya karar vermiş.

Ürettiği ilginç saatler ve buluşları sayesinde çok hızlı bir şekilde tüm dünyada ünlü bir marka halini almıştır saatleri. 1862 yılında Londro da yapılan uluslar arası sergide kendi dalında ödül almıştır. Bu yarışmadan sonra gerçekten hedefine ulaşabileceğini düşünen Ulysse Nardin, firmasını daha iyi bir yere taşımayı düşünmüş. 1865 yılında firmasını ?3 rue de jardin?e taşımıştır.

Ulysse Nardin bir koleksiyon çıkartma yoluna koyulmuş. Öyle bir koleksiyon çıkartacak ki, kendisi ölse dahi bu koleksiyonun saatleri geliştirilmeye devam edecekti. Kısa bir süre sonra Marine koleksiyonunu çıkarmıştır. Bu koleksiyon o kadar çok tutmuştur ki tüm dünya tarafından sevilmiştir. Kendisi hayatta olduğu yıllarda bu koleksiyonu sürekli geliştirerek reklamlarını yapmaya devam etmiş. Bu koleksiyonu kendisi ölene kadar firması satmaya devam etmiş. Kendisi öldükten sonrada günümüze kadar halen bu koleksiyonun saatleri geliştirilerek satılmaya devam ediyor.

Astrolabium, Galileo Galieli, Planetarium, Copernicus, Tellurium, Johannes kepler bu koleksiyon içerisinde bulunan saatlerin isimleridir. Eminiz bir çoğunuz bu markaları daha önce duymuşsunuzdur. Ulysse Nardin hedefine ulaşmışa benziyor. Hem firması halen hayatta, firmasını ölümsüzleştirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda bu kurduğu koleksiyonun saatleri halen geliştirilmektedir. Sizlerde eğer kendinize kaliteli ve şık bir saat almayı düşünüyorsanız kesinlikle Ulysse Nardin saatlerine bir göz atmanız gerekli.

Ulysse Nardin Saat Tarihçesi” ile ilgili yorum;

  1. sedat dedi ki:

    Baba nasıl bir markaymış bu daha bu yasımda yeni ögrendim bu markayı

Bir cevap yazın