Tag Heuer Carrera Calibre 16 & Formula 1 Lady Ceramic

Tag Heuer Carrera Heritage Calibre 16 Automatic Chronograph and Formula 1 Lady Ceramic Chronograph Watches

Geçtiğimiz günlerde 2 çok özel etkinlik yapıldı. 1. Etkinlik Singapur Grand Prix?i idi Diğeri ise Tag Heuer Markasının 150. Yıl dönümü? Tag Heuer 150. Yaşını kutlarken halihazırda koşulan bu büyük yarış firmaya ilham kaynağı oldu ve Eylül 2011?de new Carrera Heritage Calibre 16 Automatic Chronograph ile Bayanlara özel Formula 1 Lady Ceramic Chronograph watches ?ın lansmanını yaptı. Elbette ki bu iki yeni ürün Singapur için çok özel ve limitli sayıda tasarlandı.

Yeni Tag Heuer Carrera Heritage Calibre 16 Automatic Chronograph watch adlı modelin üretimi 250 adetle sınırlı tutuldu. Yeni model 41 mm?lik vernikleniş çelik kasa içerisinde beğeniye sunuldu. Kasanın çerçevesin?de çelik malzeme ile imal edildi. Kasanın ön camında kullanılan malzeme ise çizilmeye karşı dayanıklı bir materyal olan safir kristaldi. Yine özel bir vernikle parlatılmış temizlenmiş olarak karşımıza çıkıyordu. Safir malzeme yalnızca ön panelde kullanılmadı. Saatin arka kapağı da iç mekanizma görülebilsin diye safir camdan imal edildi. Saat 100 metre su geçirmeyecek bir teknoloji ile tasarımcıların elinden çıkarak vücuda geldi.

Karanlık bir kadrana sahip Yeni Tag Heuer  modelinin üzerinde yer alan rakamlar, kabartma tekniği ile yapılmıştır. Saatin sağ orta yanında ise ?Carrera Automatic? ibaresi yer almaktadır.

Saatin ekranını yöneten sistem ise in-house calibre 16 automatic chronograph movement tipi Tag Heuer patentli bir makinedir. Merkezi saati ve dakika yönetimini bu mekanizma üstlenmiştir. Saat 9 yönünde yer alan küçük ibre ise saniye akışını simgelemektedir.

Saat 12 yönüne konuşlanmış bir başka bölme kronometre özelliğinin dakika ekranı yer alırken hemen altındaki bölmede ise saniye akışı yer almaktadır. (saat 6 yönü). Yine saat 6 yönündeki dairenin içerisindeki ekranda ise takvim yer almaktadır.

Siyah timsah derisinden imal edilmiş deri kayış üzerindeki yeşil işlemeler dikkat çekmektedir. Gayet rahat ve kullanışlı kayış tokalarıyla şıklık konusu da ihmal edilmemiştir.


Yeni Tag Heuer Formula 1 Lady Ceramic kronometre(süre ölçer) özellikli saat, 200 parçalık sınırlı bir koleksiyon olarak piyasaya sürülmüştür.

41 mm?lik kasa içerisinde karşınıza çıkan Tag Heuer Formula 1 Lady Ceramic paslanmaz çelik malzeme ile tamamen el işçiliği ile hayata getirilmiştir. Saat, üzerine tutturulmuş seramik çerçeve üzerinde her bir saat işaretçisine 5 adet denk gelecek şekilde toplamda değeri 0.44 olan 60 adet

siyah elmas yerleştirilmiştir. Saatin ön panelinde kullanılan cam çizilmelere karşı dayanıklı bir malzeme olan safir kristaldir. Saat 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir.

Siyah kasa ve siyah kadran içerisinde vücuda getirilen saatte rakam yerine 12 adet 0,9 karat değerinde siyah elmas kullanılmıştır. Akrep ve yelkovan ise siyah kadranın ortasında tüm büyüsüyle ışıldamaktadır. Tüm bunlara kronometre ibresi de eşlik etmektedir.

Saatin takvim özelliği, saat 4 ila 5 yönü arasına sıkıştırılmışken, saat 3 yönüne ise saniye alt bölmesi eklenmiştir. Kronometre fonksiyonu ise 9 yönündeki daire içerisinden izlenebilmektedir. Saat 12 yönünde firmanın marka ve logosu yerleştirilmişken hemen altında saat merkezine yakın, ama saat 6 yönüne doğru ?Tag Heuer Formula 1? ibaresi de özel bir üretim olduğunu sergilemek üzere saat kadranında ayrıca yerini almıştır.

Saatin ön paneli, Seramik ve çelik alaşımından üretilen bir kordonla tamamlanmıştır. Kelebek tipi kolay açma kapama mekanizmasına sahip klipsler ise kolay kullanım imkanı tanımaktadır.

2 Replies to “Tag Heuer Carrera Calibre 16 & Formula 1 Lady Ceramic”

  1. baran dedi ki:

    Zamanı en iyi ölçümleyen saat TAG Heuer bence

  2. Santiago Romero dedi ki:

    Misal; Montegrappa kalem 😉 mesela; Louboutin 🙂 örneğin; Aston Martin :)) hatta; Tag Heuer 😉 sonraa; Blue Label 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir