Zenith Left-Handed Only Watch Fuarına özel

Only Saat 2011 fuarı için, Zenith sol elini kullananlar için çok özel iki model üretti.

Neden sol el?

Aynı Leonardo da Vinci gibi, her on insandan biri solak, ve bu oran ülkeden ülkeye değişiyor hatta bazı durumlarda ülke nüfusunun bir çeyreğini solaklar oluşturuyor. Bu iki özel model de bu özel insanlar için özenle tasarlandı.

Bu iki saatten Captain Cronograph pembe altın, altın kasası göz önünde bulundurulduğunda iş ortamında hafta içi günlük kullanılmak üzere dizayn edilmiş, Pilot Cronograph şeritler ise metal kasasıyla daha spor ve casual bir görüntü vererek hafta sonu aktiviteleri ve hobi zamanlarında kullanılmak üzere tasarlanmış.

Bu iki model de bütün dünya üzerindeki kendini saate adayanların ismiyle bir anda gözlerini parlatan El Primero kalibresi ile ayarlanmış.

Bu isim çok güzel bir sebeple evrensel olarak kabul edilmiş: 1969?da Zenith tarafından başlatılan bu hareket dünyanın en kesin serisini oluşturmuş, mekanik kalibreyi üretmiş.

Saatlerin sırrı denge ve ahenklerinde saklı: diğer saatlerin en iyisinin bile genelde sekiz kere titreştiği halde saniyede on titreşim, bu saatleri farklı kılan da El Primo?dan aldığı horolojik yüksek frekansın etkisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.