Yüksek Kalite Ball Saatler

[dropcap size=”small”]B[/dropcap]all Saatler en kötü koşulda dahi şaşmaz şekilde üretilmektedirler. Böylesine bir politikayla Ball Saat Firması sadece en sağlam ve uzun ömürlü saatlerin üreticisi olarak değil aynı zamanda diğer firmaların yakınından geçemeyeceği mükemmele yakın kusursuzluğuyla da bilinir. Bu firma asla kalitesinden ödün vermez.

Ball saat firmasını Webster Clay Ball kurmuştur. 1891’de Ohio Cleveland’da ilk mağazasını açtı. O zamanlar Amerika’da şehirler yerel saati kullanmaktaydı. Daha sonralarda genel saate geçildi ve zaman dilimi genişledi. Bu denli bir değişiklik yurt çapında bir çok kurum ve kuruluşun başına bela olabilecek türden büyük bir değişiklikdi.

Lake Shore Demiryolları müfettişi Ball’un kuruluş adına çalışmasını ve genel saate geçilmeye bağıl oluşabilecek aksilikleri engellemesini istedi. Ball Meksika ve Kanada’yı da kapsayan bir oluşum başlattı, tüm demiryolu çalışanlarının saatleri bir kaç haftada bir denetlenmekteydi ve yarım dakikadan fazla olan şaşmalar tolere edilmemekteydi. Bu şekilde Ball firması ulusal demiryollarının güvenliğini sağladı ve günümüzde ulusal hazine olarak anılan bu değerli kuruma en büyük faydalardan birini sağladı. Ball’un çalışmaları milyonlarca tren yolcusunun hayatını güvence altına aldı ve günümüzde hala Ball saatlerinin etkisi bu kurum üzerinde hissedilmektedir.

Ball Saatleri tasarımı ve sadeliğiyle tam bir Amerikan. Her ne zaman bir profesyonele tümüyle güvenebileceği bir saat gerekse cevap hiç düşünülmeksizin Ball Saatleri olur.

Ball Saatleri aşırı sağlam ve günümüz yaşam şartlarına rağmen çok uzun ömürlüdür. Ball Saatleri karanlıkta dahi okunaklıdır. Hatta takvimi bile karanlıkta okunabilecek şekilde tasarlanmıştır. Dalış saatleri ve darbeye dayanıklılığı kimi modellerde 1,000 metreye kadar su geçirmezliğiyle ününe ün katmış bir markadır. Ball saatleri -40 ila 60 derece sıcaklığa kadar dayanıklıdır. Zira firmanın sloganı gerçeği tümüyle önümüze sunmaktadır.
Kuzey ve Güney Kutbu dahi onlar için hiç bir tehdit oluşturmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.