Blog

Yeni Sezon İçin 5 Uygun Fiyatlı Rolex Saat

Uygun Fiyatlı Rolex Saat

Yeni Sezon İçin 5 Uygun Fiyatlı Rolex Saat

Uygun Fiyatlı Rolex Saat bazıları için ulaşılmaz fiyatlara saatler üreten, dünya markası bir saat firmasıdır. Bunun yanı sıra; şu an Rolex mağazalarında satışa sunulan 5 model bulduk. Bu 5 model ile birlikte, 10 bin doların altında bütçesi olan kolektörler, iyi bir koleksiyon elde edebilirler.

Rolex Oyster Perpetual

Uygun Fiyatlı Rolex Saat  özenle seçilmiş Oyster ve Oyster konseptine uygun saat modellerinin en belirgin yanı olarak gösteriliyor. Bu konuda tartışmak oldukça zor olsa da; bu saatle birlikte, Rolex dünyasına rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

 

Oyster Perpetual, en iyi teknik özellikleriyle birlikte, Rolex’in bilinen en iyi gelişmelerinin ve geliştirmelerinin de tümüne sahiptir. 36 mm 904L paslanmaz çelik malzeme, 100 metreye kadar suya, 330 fit’e kadar da yüksekliğe dayanıklıdır. Kasanın orta kısmında, sağlam bir çelik malzeme bulunuyor. Taç unsurları ise; saati kaliteli kılan Twinlock patentli mekanik sistemi kullanılarak, safir ve çizilmelere karşı kristal malzemelerle bütünleşmiş.

 

Uygun Fiyatlı Rolex Saat tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Ayrıca 3130 kendinden kurmalı özelliğe de sahip. Bu model, diğer tüm Rolex modeller gibi, hassasiyet ve güvenilirlik sunmaktadır. Resmi İsviçre kronometre sertifikası taşıyan saat, kesinlikle saat firmaları tarafından tam not almış ve en iyi modeller arasında yerini almış bir modeldir. Yine patentli mavi Parachrom şok, manyetik alan ve değişen sıcaklıklara göre koruma kullanılmıştır.

Bu 36 mm Oyster Perpetual’in fiyatı ise; 5.400 dolardır.

Rolex Explorer

Rolex Explorer sadece Rolex için özel değildir. Aynı zamanda, hassasiyete ve dayanıklılığa önem veren tüm saatler arasında en iyi özellikleri sunan bir simge durumundadır. MT zirvesine katılan Sir Edmund Hillary ve Tenzing Norgay’a eşlik etmiştir. Bu, birçok başarısından birisidir. Fakat bu durum, hem maceracı bir ruh arayanlar için, hem de Explorer’in başarısının önemli bir kanıtı olacaktır.

Explorer, 2010 yılında tekrardan üretilmeye başlandı. Aynı zamanda 1953 yılında başlatılan serüvene de sadık kaldı. Mavi Chromalight saat alt kapmanı ve kullanım kolaylığı sayesinde, her koşulda en iyi görüşü sağlamaktadır. 39 mm Oyster kasası, Twinlock tacı ve safir kristal modeli sayesinde, zarar görmeyi de bir nebze engellemiş oluyor.

İçindeki 3132 Kalibre otomatik mekanizması, hareketli ve hassas olduğu kadar, sağlam bir yapı sunuyor. Elbette bu duruma resmi olarak patentlenmiş bir kronometre eşlik ediyor. Serbest biçimde yaylanmış olan balans, Rolex tarafından geliştirilmiş ve patentlenmiş amortisörlü sistemi hassa biçimde monte edilmiştir. Mavi Parachrom, yüksek hassasiyet zaman işlevi kazandırmaktadır.

Kordon, patentli Oysterlock toka ile ve kullanıcılar için 5 mm uzatan Easylink konfor sistemi ile donatılmıştır.

Rolex Explorer’ın fiyatı ise; 6.550 dolardır.

Uygun Fiyatlı Rolex Saat

 

Rolex Datejust II

Rolex Datejust II saatini tanıtmanın en güzel yolu, ‘’her yere gider, her şeyi yapar’’ sloganı olabilir. Erkeklerde iste kot pantolon giyinsin, ister takım elbise giyilsin önemli değil; her şeye oldukça sağlam bir uyum kazandıracaktır.

Datejust aynı zamanda, zamanın ilerisinde ve zamansız bir Rolex tasarımını da temsil etmektedir. 1945 yılından beri üretiliyor ve kendini her zaman yenileyen bir tasarımla sürükleniyor olsa da; ilk bakışta farklılıklarını ortaya koyan mükemmel tarzını da ortaya koymaktadır. Rolex, 2009 yılında Datejust’ın 2. modeli olan Datejust II ‘i piyasaya sürdü. 41 mm çapında olan bu saat, son teknoloji kordon ve farklı cesurlukta bir kronometre olanağını da sunmaktadır.

 

Seçildiği zaman Rolex’in en çok tercih edilen teknik özelliklerine sahip olduğunu hissedeceğiniz Justdate II, Cyclops objektifine sahiptir. 1953 yılında Rolex tarafından üretilen bu lens, okunurluğu 2.5 kat daha fazla sunarak, her zaman kaliteli bir gösteriş sunmakta ve kullanıma imkan tanımaktadır. Üstelik tarih bölümünde yer alan taç sayesinde, hem hızlı düzeltme hem de anlık değişimlere ayak uydurma konusunda sorun yaşamayacaksınız.

904L paslanmaz çelik Oyster kasa, anında tamamlanan Rolex markasının işaretiyle sunulmaktadır. Oyster 1926 yılında çıktığı zamanlarda, fluting fonksiyonunu sunmaya başlamıştı ve kasaya vidayla sabitlenebildiği için de, su sızdırmazlığı garantisini verebilmekteydi.

Kendiniz kurabileceğiniz 3136 hareketli Calibre, COSC tarafından verilen Chronometer sertifikasını da taşımaktadır. Microstella değişken atalet dengesi, Paraflex amortisörleri ve Breguet overcoil olanağı sunan Paracheom denge yayını ve zaman hassasiyeti sunmaktadır.

Rolex Datejust II 9.100 dolara satışta bulunmaktadır.

Rolex 

Rolex Submariner, dünya üzerindeki herhangi bir yerde, anında tanınır. Yüksek basınçtaki kalitesiyle birlikte, macera hissini daima yükseltmektedir. 1953 yılında ilk üretime girdiği zamandan itibaren, 100 metre derinliğe kadar suya, 330 fit yüksekliğe kadarda basınca dayanıklı ilk saat olma özelliğini taşımaktadır.

Submariner dünyasına giriş için oldukça ideal bir seçim olan ve henüz tarih olmamış bir model olan 114060’ı incelemek için seçtik. Birçoğu bu saatin, Submariner özelliklerinin en saf halini taşıdığını düşünüyor. Orijinal saatler arasındaki en önemli özelliklerden birisi olan denizciler için vazgeçilmez dalgıç saati, denizin inceliklerine ulaşmak için güzel bir yardımcı olacaktı. Tarihle ilgili hiçbir noktaya sahip olmayan bu saat, kesintisiz olarak zamanı ölçmek ve izlemek için kullanılabilir. Her maceracının bir Submariner’i olması gerekir ve Rolex bu konuda, oldukça iyi çalışıyor.

Rolex ler

Günümüzdeki Rolex Submariner, 904L paslanmaz çelik Oyster kasa, 300 metre veya 1000 feet suya dayanıklılık sunmaktadır. Safir bir kristal ile korunan mavi Chromalight ekranı, muhteşem bir görünürlük sağlamaktadır. Patentli Triplock taç, en derinleri Rolex saatlerle ziyaret edebilesiniz diye tasarlanmış. Her zaman oldukça dayanıklı ve 60 dakikayı ölçebileceğiniz kadar dönebilen bir çerçeve, dalgıçların dalış sürelerini tutmaları ve kontrol sağlamaları için iyi bir fikir olacak. Çerçevede yer alan üçgen ve sıfır işareti, Chromalight mavi şeklinde parlıyor. Kordon konusunda da, hem dalgıç kıyafetleriyle, hem de sivil kıyafetlerle uyumlu olarak en ince ayarlamaları yapılabilmesi için, Glidelock sistemi ile donatılmış Oyster kordonlar bulunmaktadır.

Rolex Replika

Hassas bir zaman ayarlama özelliği su altında oldukça önemlidir. Submariner, kendinden sarma özelliği Calibre 3130 hareketli, COSC sertifikasına sahip kronometre derecesiyle, daha güvenilir bir hal almaktadır. Harekete, şoka, titreşime, manyetik alanlara ve sıcaklık değişimlerine maruz kalsa bile, mükemmel bir stabil çalışma sergileyen mekanizması sayesinde, istediğiniz gibi kullanabilir, yüksek güvenilirlik sağlayabilirsiniz. Yüksekliği ayarlayabileceğiniz şok köprüsü, şok direncini arttırmak için oldukça kararlı bir konum sunuyor.

 

Rolex Submariner 114060 modeli ise; 7.500 dolar fiyatıyla satışta.

Rolex Milgauss

Rolex Milgauss 1956 yılında, çalışmaları sırasında oldukça güçlü manyetik alanlara maruz kalan mühendis ve teknisyenler için üretilmiştir. Bu alanlar, bilindiği üzere; manyetik saatlerin çalışmalarını olumsuz yönde etkilemektedir. Rolex ise; eksik olan bu yapıya, saatin alan kuvveti ölçme birimi olan 1000 mile kadar girebilmesine izin veren hareketler için manyetik bir kalkan oluşturarak, bu sorunu ortadan kaldırmayı başardı. Bu başarısıyla birlikte Milgauss, Cenevre’de yer alan Avrupa Nükleer Araştırmalar Örgütü (CERN)’de çalışan bilim insanları arasında da popülerlik kazandı.

Rolex 2007 yılında, Rolex’in tüm teknoloji uzmanlarını bir araya getirecek olan yeni nesil bir Milgauss için adım attı. Yeni model, eski modellerden esinlenerek üretilmeye başlanmış.

Bugün, buzdolabı kapılarında, tablet bilgisayarlarda, çantalar ve evraklarda olmak üzere; her alanda mıknatıslarla karşılaşıyoruz ve etrafımız mıknatıslarla çevrilmiş durumda. Manyetik alanlar ise; telekomünikasyon, tıbbi teknoloji, uzay ve elektroteknik gibi birçok endüstri de bulunmaktadır.

Rolex, bu alanları kontrol altında tutmak için farklı yeniliklere başvuruyor. Savunmak için gerekli olan ilk şey; kasada yer alan manyetik kalkandır. Ferromanyetik alaşımdan yapılmış olan bu kalkan, akımı çevreler ve korur. Bu buluş, 1956 yılında Rolex tarafından patentlenerek, daha sonra geliştirilmeye başlandı.

İkinci savunma hattı ise; modelin yenilikçi manyetik olmayan malzemelerden yapılmış bazı bileşenlerini içerir. Kaçış çarkı, UV-LIGA veya ultra-mor renkli liografi adlı, Rolex’in kendi bünyesinde yönettiği karmaşık bir işlem kullanılarak antimanyetik bir nikel-fosfor alaşımından oluşturulmuştur. Osilatör, mavi Parachrom denge yayını kullanıyor.

Elbette bu model, yalnızca manyetik alanları daha fazla korumasıyla kalmıyor. 904L paslanmaz çelik Oyster kılıfı ve Twinlock taç elemanları dışarı sızdırarak, 100 metre derinliğe kadar suya ve 330 fite dayanıklı hale geliyor. Rolex üretimi olan 3131 Calibre hareketli İsviçre kronometresi bulunmaktadır.

Milgauss, kullanıcıların bileklerine daha rahat otursun ve daha rahat kullanım sağlayabilsin diye; Oyster kordon ve Easylink sistemi ile donatılmıştır. 5 mm’e kadar genişletmek bu sayede mümkün oluyor.

Rolex Milgauss fiyatı ise; 7.650 dolardır.

Uygun Fiyatlı Rolex Saat

 

 

Bir cevap yazın