Blog, Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Historiques American 1921

ABD’deki ilk butiğini kutlamak amaçlı Vacheron Constantin zarif modellerinden biri olan Historiques American 1921’i yeniden yorumluyor. Bu nacizhane ürünün mirasına ve mükemmelliği ifade edişine olan saygısını göstermek için 64 adet New York sınırlı üretimi yeni adresi olan Madison’la 64. Cadde’nin köşesinde zerafet düşkünü sahiplerini beklemektedir.

Kükreyen yirmiler… Bu ifade Historiques American 1921 Boutique New York’un etrafında yankılanan ilk otomobilleri ve caz müziği seslerini anımsatıyor. Bu model Vacheron Constantin’in 1920’lerde özellikle Amerikan piyasasında öncülük eden, çok az sayıda ürettiği ve 2008’de yeniden derlediği kol saatinin en yeni yorumudur.

Bu kibar ve nacizhane saat New York butiğinin acılışı şebebiyle takdim edilmektedir. 40mm çapında kasası eşsiz ofset kadranıyla göze çarpmaktadır. 12’nin tam altında şık bir tac bulunmaktadır. 64 adet üretilmiş sınırlı sayıdaki bu ürün sarı altın kasaya, bej rengi sportif kadran ve rakamlara ayrıca 3 rakamının hemen yanında kurnazca ifşa edilmiş saniyeyi gösteren küçük bir kadrana sahiptir. Kasasının arka yüzünde bu saatin eşsiz rakamları ve ”Madison and 64th” yazıtı el oyması olarak işlenmiştir.
Bu saat, Cenevre’nin prestijli damgasını taşıyan saati, dakikayı ve saniyeyi gösteren Vacheron Constantin firması tarafından geliştirilen ve işlenen mekanik 4400 kalibre ile güçlendirilmiştir. Saatte 28,800 titreşimlik frekansta çalışır ve yaklaşık 65 saatlik güç rezerve eder.
Vacheron Constantin’in Historiques American 1921 Boutique New York modeli 64 adet üretilmiş olup güçlü ve cesur bir estetiğe sahip olan özel deri kutusuyla takdim edilmektedir.

Vacheron Constantin Historiques American 1921” ile ilgili yorumlar;

  1. gurcan burak dedi ki:

    Historiques American 1921 model saatin replica saat satışınız var mı?
    bu saatten iki adet almayı düşünüyorum, kahve vb. renkleri tercihim olmasından dolayı sizlere rahatsızlık verdim,
    teşekkürler,

  2. TIYFIN dedi ki:

    Bana bu saati alan kişiyle olur :dd

Bir cevap yazın