Ulysse Nardin Monaco Dual Limited Edition

Saat tasarım biliminde bir ikon, özellikle?de su altına dayanıklı ürünler yaratma ve navigasyon konusundaki eşiz deneyimi sahip, Ulysse Nardin; bir kez daha ve elbette ki gururla, dünyaca ünlü Monaco Yacht Show?da, eleştirmenler ve yat sporu otoritelerince değerlendirileceğini bildiği özel tasarımı ile görücüye çıkıyor?

The Ulysse Nardin Monaco 2011, Executive Dual Limited Edition, özel serisiyle, Monaco?nun kraliyete has yaşam stilini simgeleyen vakur duruşunu tüm dünyaya haykırıyor;

Saat, mimarisini Ulysse Nardin?in tescilli çift zaman mekanizmasına borçlu, ancak söz konusu mimari her ne kadar standart yapı taşlarını korusa da? Bu modelle birlikte bir parça daha geliştirilmiş ve estetize edilmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor? Yenilenmiş ancak özünü koruyan karakteriyle birlikte Monoca 2011, adeta güçlü bir temsiliyet elbisesi giydirilmiş bir formda saat eksperlerinin beğenisine sunulmuş.

Zaman dilimlerinin yer aldığı, mavi kadran ve çerçevesi olağanüstü bir şıklığa haizken, gizemli ve büyülü bileziği ise söz konusu şıklığı tamamlıyor.

Aerodinamik ve paslanmaz çelik kasaya sahip gövdesi, yatçılığın su ile bütünleşen ruhunu size hissettirmekte?

Olabildiğine büyütülmüş roma rakamları, 3 boyutlu bir görüntüye sahip akrep ve yelkovan ve de kalınlaştırılarak belirginleştirilmiş olan tarih bölümü, zamanı okumayı oldukça konforlu hale getirmekte? Yat tutkunları bu sayede zaman ölçümü konusunda hiçbir şeyi ve hiçbir programlanmış randevuyu kaçırmıyor!

Saatin gösterişli çerçevesi ve saat 10 diyagramı ile saat 8 pozisyonları, özellikle çok dayanıklı bir malzeme olan seramikten yapılmış. Saat gövdesinde ve içerisinde kullanılan söz konusu malzeme günümüzde saat tasarlarken kullanılan en yenilikçi ve dayanıklı malzeme olma niteliğini halen korumaktadır.

Saatin alt kapağı yine dayanıklı bir malzeme olan safir kristalden imal edilmiştir. Şeffaf yapısı sayesinde saatin kalbini oluşturan özel mekanizma rahatlıkla görülebilmektedir.

Akrep ve Yelkovan tasarımları geleneksel çizgileri harta getirirken modern hatlar onu çekici kılmakta?

Saat 2 yönündeki kalınlaştırılmış ve 2 pencereli rakam sütunları ise gerçek bir konfor yaratmak üzere tasarlanmış?

Her nasıl yat yapımında üstün bir teknolojiden faydalanılıyorsa, işte! Saat yapımında da bu teknik bilgi ve altyapıdan fazlasıyla yararlanılmakta? Ulysse Nardin Saat Dünyasında; 165 senelik benzer konulardaki tecrübesini, bir yat profesyonelinin, saatinden özellikle de ufuklara doğru yol alırken, ne beklediğini, yönünü nasıl tayin edeceğini, vb? gayet iyi biliyor ve bunu kreasyonlarında başarı ile uyguluyor.

Ulysse Nardin Monaco 2011 Executive Dual, seçkin mağazalarda 100 parçalık bir seri ile yeni tutkunlarını bekliyor, bizden söylemesi?

2 Replies to “Ulysse Nardin Monaco Dual Limited Edition”

  1. İhsan dedi ki:

    Merhabalar,
    The Ulysse Nardin Monaco 2011, Executive Dual Limited Edition modelinin kordonu silikon olanından varmıdır.? bilgilendiriseniz sevinirim.

  2. Fatih Özüyıldırım dedi ki:

    Sonunda benimsin el toro kısa zamanda ulaştırdıgınız için sizede ayrıca teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir