Ulysse Nardin Freak Diavolo

Bir saat modeline ?ucube? ismi yakıştırılır mı? Söz konusu ulysee nardin ise evet! Ulysse Nardin?in en son modeline verdiği isim evet evet yanlış okumadınız ?ucube?. Freak Diavolo, için aslında bu kelime yerine biz biraz yumuşatarak ona ?acayip? diyelim istedik ve yazı boyunca da ondan genellikle ?acayip? olarak söz edeceğiz.

 

Saatin resimlerine şöyle bir baktığınızda gerçekten bir acayiplik hissetmiyor değilsiniz ve hani firmaya bu konuda haksız olduklarını söyleyemeyeceğiz. Ancak, dikkatinizi odaklayın ve ona bir kez da bakın? Herkesin sahip olduğu o klasik modellerden mi isterdiniz? Yoksa gerçekten sıradışı bir deneyim mi yaşamak isterdiniz???

Görüntüsü tuhaf olabilir ama arkasında yatan eşşiz mühendislik ve tasarım bunun aksini idda ediyor. Ulysse Nardin, bu modeli için özel geliştirdiği carousel tourbillın mekanizmasını ve flying tourbillon mekanizmasını birlikte kullanıyor. İlk mekanizma dakika ve saatlerin indikatör kanalıyla gösteriminden sorumluyken diğer mekanizma da bu gösterimin kusursuzluğu için uğraşıyor. Flying Tourbillon mekanizması bir ok işareti ile donatılmış, bu ibre ise saniyelerden sorumlu?Saatin kadranı ise simsiyah olarak düşünülmüş, beyaz rakamlar ona güzel bir kontrast ortamı sunuyor. Kadran?da ayrıca kırmızı renklere de yer verilmiş.

 

Sistemin oynatılmasından sorumlu ana mekanizma ise hand-wound movement, enriched with a flying tourbillon mechanism kod adlı bir makine. Aslında hepsi bir araya geldiğinde saatin kalbi ortaya çıkmış oluyor. Unutmadan ekleyelim 28.800 vuruş kaydeden mekanizma ile 8 günlük power rezerv elde ediliyor.

 

Tüm sistem 44.5 mm?llik bir kasa içerisine gizlenmiş ve kasa 18K beyaz altın ile kaplanmış. 30 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine de haiz olan saat, görüntüde tuhaf olarak adledimiş olsa da, eminiz ki bu yönüyle de pek çok saat severin vazgeçemeyeceği bir model olacaktır.

 

Son olarak, acayip saatimiz Ulysse Nardin Freak Diavolo şıklıtan ödün vermiyor ve oldukça şık bir deri kayışla saat severlerin beğenisine sunuluyor. Elbette ki, rahat takılıp çıkarılması için özel bir klips ile birlikte?!!!

2 Replies to “Ulysse Nardin Freak Diavolo”

 1. sinan dedi ki:

  bu saati gelip görme şansımız var mı
  birde fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim

  1. saatporteditor dedi ki:

   Merhaba’lar Malesef satışlarımız sadece Online olarak olmakta istemiş oldugunuz ulysse nardin freak diavolo mevcut degil fakat atmış oldugum linkte sılver modelleri vardır
   saat http://www.saatport.net/search/Ulysse+Nardin+Freak/?post_type=product

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir