Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası

Ufak Tefek cinayetler Oya’nın saat Markası

Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası bulgari saat modelleri tasarımı ve şıklığıyla görenleri kendilerine hayran bırakıyorlar. Bvlgari saat modelleri arasında özel tasarımıyla yılan modeli ön plana çıkıyor. Bvlgarı yılan saat modeli adete kolunuzu bir yılan gibi sarıyor. Bu yönüyle Bvlgari yılan saat modeli sayesinde kışkırtıcı ve şık görüntüsüyle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Bvlgari yılan saat modelini gündelik hayatta kullanabileceğiniz gibi özel günlerde de kullanabilirsiniz. Farklı renk seçenekleri arasından kendi zevkinize uygun saati seçebilirsiniz. Ayrıca Bvlgari yılan saat modelinin hem kadınlar hem de erkekler için olan modelleri bulunuyor.

 

Ufak Tefek Cinayetler Oya ‘nın Tercihi

Ufak Tefek Cinayetler dizisi son zamanlarda oldukça popüler hala gelmiştir. Dizinin popüler hale gelmesiyle, dizi oyncularının giydiği kıyafetler ve kullandıkları aksesuarlar da merak konusu olmuştur. Ufak Tefek Cinayetler dizisinin öne çıkan karakterlerinden biri de Oya ‘dır . Dizide Merve adıyla bilinen Aslıhan Gürbüz’ün saat tercihi de Bvlgari yılan modeli saatten yana olmuştur. Güzel oyuncunun taktığı bu saat izleyenlerin dikkatini fazlasıyla çekmiştir. Bvlgari yılan modeli saat ile farklı bir tarz yaratabilirsiniz! Oldukça şık tasarımı sayesinde özel günlerde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle altın rengini seçerseniz özel günlerin tamamlayıcı parçası olacaktır.

Bvlgari Saat Modellerinin İlginç Tarihçesi

Bvlgari saat modellerinin ilk temelleri, 1870 yılında Yunanlı Sotirio Boulgaris tarafından atılmıştır. Sotirio’nun o zamanlarda sadece küçük bir dükkanı bulunuyordu. Kısa bir süre ortağıyla beraber çalışmalarını sürdürmüştür. Ancak daha sonra 1884 yıında Roma’ya giderek kendi saat dükkanını açmıştır. Dükkanına kendi ismini vermiştir. Sotorio adını verdiği bu dükkanda, saatlerin yanı sıra bilezikler, antikalar, düğmeler ve çeşitli takımlar da bulunuyordu.

Dükkanını açtıktan kısa bir süre sonra işleri iyice ilerletmiştir. İşlerin ilerlemesinin ardından, aile ismini Bulgari olarak değiştirmiştir. Ölümünün ardından işleri oğulları devralmıştır. 1932 yılında mağazanın ismi Roman alfabesine daha uygun olsun diye Bvlgari olarak oğulları tarafından değiştirilmiştir.

Bvlgarı Saatlerin Yeniden Doğuşu

Zaman zaman durgunluk dönemleri yaşa da sonrasında Bvlgari saat modelleri dünya çapında bir üne sahip olmuştur. Tarih 1982 yılını gösterdiğinde, en modern tasarımlarından biri olan Parentesi serisi ile gündem de olmuşlardır. 1997 yılında şirket, en parlak dönemlerini yaşamaya başlamıştır. Zamanla Bvlgari, İtalya’nın önde gelen saat markalarından biri haline gelmiştir. O kadar ünlüdür ki İtalya’nın efsane saat markalarından biri olarak da nitelendirebiliriz.

Bu süreçler içerisinde en çok tercih edilen saat markası olarak gündemden hiç düşmemiştir. Zamanla hafızalara kazınan bir marka olmuştur. Günümüzde de Bvlgari saat modelleri birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle Bvlgari yılan modeli saat en fazla tercih edilen modellerinden biridir.

Farklı Tasarımıyla Bvlgari Yılan Saat Modeli

Saat tasarımları, genellikle klasik modeller kullanılarak yapılmaktadır. Bu yüzden piyasadaki saatlerin hepsi birbirine benzediği için insanlar farklı bir tarz yaratmakta zorlanıyorlar. Bvlgari yılan modeli saatin farklı tasarımı sayesinde değişik bir tarz oluşturabilirsiniz. Bu saat modelinde bileğinizi bir yılan sarıyormuş gibi gözükür. İnce işçiliği ile her detayı ayrı bir sanat eseri niteliği taşır. Bu saati alarak kendinizi şımartabilirsiniz! Saati kolunuza taktığınızda farklılığı hissedebileceksiniz. Ayrıca saat şık tasarımıyla, sevdikleriniz için de güzel bir hediye seçeneği olabilir.

Bvlgari Yılan Modeli Saat Özellikleri

Bvlgarı yılan modeli saat paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiş bir kasaya sahiptir. Yapımında 316 L saf çelik kullanılmıştır. Saatin cam kısmında, safir cam kullanılmıştır. Japon quartz mekanizmasına sahiptir. Kasa çapı 35 mm’dir. Altın sarısı, gri gibi çeşitli renk seçenekleri bulunur. Camının etrafında bulunan taşlar, saate ayrı bir şıklık kazandırmıştır. Ayrıca saatin yılan gibi kıvrılan bir özelliğe sahip olması, saati takan kişiye bambaşka bir hava katacaktır. Saat inceden kalına doğru giden 3 adet kıvrıma sahiptir. Bu sayede saat daha hareketli bir görünüm kazanmıştır. Uzun süredir en kaliteli ve bilindik saat markalarından biri olan Bvlgari, yılan modeli saat ile kendinizi veya sevdiklerinizi şımartmanıza olanak sağlıyor!

Yılan Figürü Neyi Simgeliyor?

Yılan, batı ve doğu kültüründe yaygın olan dinlerde yaşamsal kudreti ve yaşamsal değişimi simgeler. Çoğu dinde yılan sembolünün özel bir yeri olmuştur. Yılanlar, aynı zamanda ölümsüzlüğün sembolüdür ve ruhun zenginliklerinin koruyucuları olarak bilinirler. Yılan bir taraftan bilgiyi, gücü ve uyanıklığı temsil ederken bir taraftan da karanlığı, kötülüğü ve baştan çıkarıcılığı temsil eder.

Yılan hem hayat hem ölümdür, hem zehir hem de şifadır. Yılan figürü zıtlıkların birleşimini de simgeler. Anlatmaya çalıştığı şey her iyiliğin içerisinde bir kötülük, her kötülüğün içerisinde de bir iyiliğin bulunduğudur. Yılan figürü, farklı alanlarda farklı şeyleri simgeler aslında. Tarih boyu çoğu sanat eserinde de yerini almıştır. Yılan figürü sıradan bir figür olmaktan çıkıp evrensel bir simge haline gelmiştir.

En Bilindik Saat Markası Olan Rolex’in Tarihçesi

Rolex, kol saati ve aksesuar üretimi yapan İsviçre kökenli üretici bir firmadır. Rolex, en büyük lüks saat üreticisi olduğu için, Rolex marka saatler seçkinlik simgesi olarak görülürler.

1905 yılında Hans Wilsdorf ve Alfred Davis Londro’da ilk olarak “Wilsdorf and Davis”i kurdular. İlk başlarda İsviçre’den saat parçaları getirip, getirttikleri parçaları İngiltere’de birleştiriyorlardı. İlk ürettikleri saatleri genelde kuyumculara satmışlardır. 1908 yılında ise Wilsdorf, Rolex markasını İsviçre’de kurmuştur. Wilsdorf, markanın adını düşünürken her yerde rahatça söylenebilir olmasına dikkat etmişti. 1919 yılında Wilsdorf firmasını İsviçre’den Cenevre’ye taşımıştır. Burada firmasına, Rolex Saat Firması adını vermiştir. Daha sonra bu isim zamanla Montres Rolex SA ve son olarak da Rolex SA olarak değişime uğramıştır. Daha sonra şirket birleşik krallık dışına taşınmıştır. Çünkü birleşik krallıkta altın ve gümüşten alınan vergiler oldukça yüksekti. Wilsdorf’un ölümünün ardından bu yana şirketin kazancı bir hayır kurumuna bağışlanmaktadır. Hala günümüzde şirketin hisseleri satışa sunulmamıştır.

Ayrıca bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre herhangi bir Rolex marka saatin üretime başlama tarihi ile fabrikadan çıkış tarihi arasında 2 yıllık bir zaman dilimi bulunmaktadır.

Rolex Saatlerin Üstün Özellikleri

Rolex saatler, ilk kronometre sertifikasına layık görülen saatlerdir. Bu da bu saatlerin geçmişten bu yana her zaman en kaliteli olduğunu göstermektedir. Rolex, bu sertifikayı almaya 1910 yılında hak kazanmıştır.

İlk su geçirmez su saati Rolex tarafından üretilmiştir. 1926 yılında üretilen Oyster kol saati suyu geçirmeyen, üstün kalite standartlarına sahip bir kol saatiydi.

Rolex. otomatik olarak değişen tarih göstergeli saat üretiminde de bir ilke imza atmıştır.

1953 yılında ise su geçirmezlik alanında ilerleme kaydetmiş ve ilk 100 metrede su geçirmez kasa üretimi yapmışlardır.

1954 yılında da iki saat dilimini aynı anda gösterme özelliğine sahip ilk kol saatini yapmışlardır. Bu saat modeline Rolex GMT Master ismini vermişlerdir.

Rolex, yine bir ilke imza atarak 1956 yılında otomatik olarak değişen gün ve tarih göstergeli ilk kol saatini tasarlamıştır.

O zamanlardan bu yana Rolex, kendini geliştirmeye devam etmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde, saat üretimlerini daha kaliteli bir şekilde yapmaya devam etmektedirler. Rolex, kurulduğu tarihten beri dünyaca ünlü saat markaları arasında her zaman yerini almıştır. Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası Ufak Tefek Cinayetler Oya’nın Saat Markası

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir