TW Steel David Coulthard Special Edition

TW Steel” ‘in 23 tanıtımcısından birisi olan Formula 1 eski pilotu “David Coulthard” ‘ın adına tasarlanamıştır. Saatten önce “David Coulthard” ‘dan bahsedicek olursak 2001 yılında Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 2. olan “David Coulthard” 13 kere yarış birinciliği, 62 kez ise podyuma çıkma başarısı elde eden “David Coulthard” tüm zamanların en iyi İngiliz Formula 1 pilotudur. Formula 1’de Williams & McLaren ve Red Bull Racing takımlarında yarışmıştır. Şu an ise Mercedes DTM sürücüsü ve BBC’de Formula 1 yorumcusudur.

 

Yukarıda ki bilgilere bakarak “TW Steel” saatini tanıtmak ve yapmak için doğru bir kişi seçmiş diyebiliriz. “David Coulthard Special Edition” 2 kasa olarak hazırlanmıştır, 44 mm ve 48 mm. 2 saatin kasa çapı haricinde birbirlerinden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Detaylarına bakıcak olursak; “David Coulthard Special Edition” yapımında CEO tech stili kullanılmış, tip olarak ise “CE 4001 David Coulthard” olduğunu görüyoruz ki bu 48 mm olan model için CE 4002’dir. Kasası 44 mm’lik kumlanmış çeliktir ve bu çelik kasanın çevresi A sınıfı kumlanmış PVD koyu titanyum ile kaplıdır. Hassas bir kronograf hareketine sahiptir. Cam yapımında ise safir maddesi kullanılmıştır. İtalyan derisi kordona sahip olan “David Coulthard Special Edition” 100 m’ye kadar suya dayanıklıdır.

 

Özelliklerine bakıcak olursak; Miyoto’dan OS25 (chrono) kalibre hareketini kullanıyor. OS25 saniyenin 1/20’si kadar hareket edebilir. Çelik olarak yüksek kalitede 316L kullanılmıştır. Kadranı gri renklidir ayrıca İtalyan derisi olan kordonuda gri renktedir. PVD koyu titanyum kaplama parlak şekilde uygulanmıştır.

 

özel yapım “TW Steel David Coulthard Special Edition” saate sahip olabilmek için ise 595.00 Euro ya da yaklaşık 1,500.00 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

 

İşte bir kaç “TW Steel David Coulthard Special Edition” fotoğrafı, fotoğraflarda “David Coulthard” ‘ı da görüceksiniz;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir