TÜRKİYEDE İMİTASYON SAAT SEKTÖRÜ

İmitasyon Saat

TÜRKİYEDE İMİTASYON SAAT SEKTÖRÜ

İmitasyon Saat 1990’lı yıllarda Türkiye’ye girmeye başlayan imitasyon saatler 2000’li yıllara kadar bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda saat toptancısı tarafından getiriliyordu. 2000’li yıllarda yıldızı tamamen parlayan sektöre günümüzde farklı alanlarda bulunan şirketler bile yatırım yapmak amacı ile girmektedir. Şirketler arasında ürününü kendi imkânları ile üreten ve pazarlayan şirketler olduğu gibi sadece yurtdışından toptan şekilde imitasyon saat alıp stoklayan şirketlerde bulunmaktadır.

xerix saatler replika

 

Saat Toptancıları

Toptancılar almak istedikleri ürün kalitesine göre Asya, Uzak Doğu, Avrupa Ülkeleri ve İsviçre’de bulunan imitasyon saat imalatçılarından toplu şekilde alım yaparlar. Herkes tarafından bu saatleri tedarik etmenin zor olduğu zannedilir. Oysa gerçek öyle değildir. Yurt dışı bağlantınız olmasa bile İstanbul’ da  toptancısı bulmanız gayet kolaydır. Bu toptancı firmalar sizlere isterseniz tek tek, isterseniz toplu olarak satışı yapabilirler. Bu sayede istediğiniz şekilde piyasadan ucuza almış olduğunuz saatleri satarak sizlerde imitasyon saat satıcı olmuş olabilirsiniz. Hatta bu toptancı firmalardan sektör ile ilgili eğitim ve sunum hizmeti almanız dahi mümkündür. İnsanların dünyaca ünlü markaların pahalı saat modellerini takma imkânı olmadığı için sürekli ilerleyen ve büyüyen bir sektör olduğu için yapacağınız toplu alımlar ile birkaç sene içerisinde sizlerinde toptancı konumuna gelmeniz mümkündür. Tabi ki bu noktada pazarlama kabiliyetiniz olması gerekir.

XERİC

 

Toptancı Firmalara Nasıl Ulaşılır

Türkiye’de bu işi yapan toptancı firmaların büyük çoğunluğu İstanbul’da bulunmaktadır. İstanbul laleli, Kapalıçarşı ve Eminönü tarafında yoğun olarak bulunurlar.

İnternet üzerinden toptan saat satışı yapan firmalara, o siteler üzerinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda firma ile yüz yüze görüşme talebinizi ilettiğinizde sizlere bu imkânı sunacaklardır.

Toptan Saat Alımının Faydaları

Toptan saat alımı yaptığınızda neredeyse imalat fiyatına satın almış olursunuz. Böylece çevrenizde imitasyon saat ile tanışmayan kişilere saatleri tanıtıp satabilir ve yüksek kar elde edebilirsiniz.

Orijinallerine göre oldukça ucuz olan bu saatleri satmanız kolay olacağı için her defasında imitasyon saat toptancılarından daha fazla alım yaparak daha fazla kar elde edecek ve kısa zamanda daha iyi bir ekonomik gelire kavuşma imkânınız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.