Tag Heuer Monaco Mikrograph

Monaco Mikrograph 22 Eylül 2011 tarihinde Monaco’da düzenlenecek, Duchenne Kas Bozukluğu ve araştırması yararına organize edilecek olan Only Watch (Sadece Saat) adlı organizsyonda sergilenecek TAG Heuer’in hareket ve dizayn bakımından 2 en cüretkar icadının birleşimidir.

Ocak 2011’de sunulan, TAG Heuer Mikrograph Grandes Complications’da yeni bir kilometre taşı olmuştu. Bu yüksek frekans entegreli dual akım, 2 değişik denge çarkı içermektedir. Ayrı saat maşaları ve transmisyon sistemleri saatin işleyişine mani olmayan koronometre (duraklı saat) performansı sağlar.
Kronometre için denge çarkı 50 hertz civarında dalgalanır, 90 dakikalık enerji rezerviyle saatte 360,000 titreşim sağlar ve saniyenin 100’de 1’ini merkezi kronograf ibresi ile gösterir. Tasarımından patentine geliştirilmesine kadar tümüyle TAG Heuer tarafından La Chaux-de-Fonds’da

üretilen bu icat yüksek frekanslı akım tarihini yeniden yazmaktadır. 1969’daki furyanın etkisiyle kare şeklinde tasarlanan bu ender yüksek performanslı kronometre yuvarlak kandranıyla kasasının sınırlarını ve açıları yeniden tanımlamaktadır.
Öne çıkık kısımdaki merkezi ibre saniyenin yüzde birini göstermektedir. Monaco Mikrograph’a ev sahipliği yapmak için dünyaca takdir edilen Güney Afrikalı artist Paul du Toit’in kendi elleriyle çok özel bir saat için tasarladığı eşsiz bir sanat eseridir. Saatin kutusu Avrupa’da Floransa’daki Biennale Internationale Dell’arte Contemporanea’da şan ve ödül kazanan ünlü artist Paul du Toit tarafından tasarlanıp boyanacaktır.

Bu yazıyı paylaş
  , ,


One thought on “Tag Heuer Monaco Mikrograph

  1. Merhaba bu saatin aynisi bugun bana hediye gekdi ama ozellikleri ve fiyati hakkinda bilgim yok biliyorsaniz beni de bilgilendirir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   

Rolex Submariner Gmt Nato Band Otomatik
Satın Alan Cemal

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model replika saat modelleri

Rolex Datejust Two Tone Taşlı Model
Satın Alan bekir

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon

Patek Philippe 6002G II Sky Moon Tourbillon
Satın Alan Sabire

Montblanc boheme rouge stylo-plume

Montblanc boheme rouge stylo-plume Silver
Satın Alan Süha

Rolex saat kutusu

Orjinal Rolex Saat Kutusu Sertifikalı Büyük Boy Birebir
Satın Alan muhammet melih

Hublot Şeffaf Saat Modelleri Replika Şeffaf Hublot

Hublot Şeffaf Saat Modelleri
Satın Alan Mesut