Tag Heuer Monaco Mikrograph

Monaco Mikrograph 22 Eylül 2011 tarihinde Monaco’da düzenlenecek, Duchenne Kas Bozukluğu ve araştırması yararına organize edilecek olan Only Watch (Sadece Saat) adlı organizsyonda sergilenecek TAG Heuer’in hareket ve dizayn bakımından 2 en cüretkar icadının birleşimidir.

Ocak 2011’de sunulan, TAG Heuer Mikrograph Grandes Complications’da yeni bir kilometre taşı olmuştu. Bu yüksek frekans entegreli dual akım, 2 değişik denge çarkı içermektedir. Ayrı saat maşaları ve transmisyon sistemleri saatin işleyişine mani olmayan koronometre (duraklı saat) performansı sağlar.
Kronometre için denge çarkı 50 hertz civarında dalgalanır, 90 dakikalık enerji rezerviyle saatte 360,000 titreşim sağlar ve saniyenin 100’de 1’ini merkezi kronograf ibresi ile gösterir. Tasarımından patentine geliştirilmesine kadar tümüyle TAG Heuer tarafından La Chaux-de-Fonds’da

üretilen bu icat yüksek frekanslı akım tarihini yeniden yazmaktadır. 1969’daki furyanın etkisiyle kare şeklinde tasarlanan bu ender yüksek performanslı kronometre yuvarlak kandranıyla kasasının sınırlarını ve açıları yeniden tanımlamaktadır.
Öne çıkık kısımdaki merkezi ibre saniyenin yüzde birini göstermektedir. Monaco Mikrograph’a ev sahipliği yapmak için dünyaca takdir edilen Güney Afrikalı artist Paul du Toit’in kendi elleriyle çok özel bir saat için tasarladığı eşsiz bir sanat eseridir. Saatin kutusu Avrupa’da Floransa’daki Biennale Internationale Dell’arte Contemporanea’da şan ve ödül kazanan ünlü artist Paul du Toit tarafından tasarlanıp boyanacaktır.

Bu yazıyı paylaş
  , ,


One thought on “Tag Heuer Monaco Mikrograph

  1. Merhaba bu saatin aynisi bugun bana hediye gekdi ama ozellikleri ve fiyati hakkinda bilgim yok biliyorsaniz beni de bilgilendirir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   
Omega Seamaster

Omega Seamaster Cronometreli Siyah Seramik Bezel
Satın Alan Aydın

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK

Rolex Deepsea 904L PASLANMAZ ÇELİK
Satın Alan enis

Versace VRSCVCO110017 Bayan Kol Saati

Versace Bayan Kol Saati
Satın Alan Gökhan

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran

Breitling Navitimer Siyah pvd kasa Ve Mavi Kadran
Satın Alan mehmet

TAG Heuer BMW Power ModeLi
Satın Alan Mustafa

Rolex Perlon Örgü Kordon Siyah
Satın Alan Huseyin