Romain Jerome

Romain Jerome Day & Night Kol Saati

 Koleksiyona katmaya değer mi yoksa Aptalca mı?

Hepimizin bildiği üzere lüks saat markaları, birbirleri ile itibar, yenilik ve satışların hacmi için durmaksızın yarışır ve rekabet eder.  Bu rekabetçi markalardan Romain Jerome da yenilikçi malzeme kullanımını benimseyen ve marka kimliğini en başarılı şekilde yönetebilen önemli üreticilerden birisi…  Romain Jerome’un az önce bahsini geçirdiğimiz yenilikçilik anlayışını, Titanik kalıntılarını başarıyla kreasyonlarındaki modellere entegre etmesinden de anlayabiliriz. Evet evet! Gerçek Titanic’den bahsediyoruz.  Başka bir ifade ile markanın inovasyon ve pratiklik sınırlarını fazlasıyla zorladığını söyleyebiliriz.

 

2012’de piyasaya sürülen ve sadece 9 adet üretilen bu limited edition saatlerin, aradan geçen yıllara karşın popülerliğinden ödün vermemiş olduğunu ve hala hakkında konuşulup fazlası ile dikkat çektiğini biliyoruz. Elbette, gözünü kırpmadan bu zaman ölçerler için hatırı sayılır meblağlar ödemeye hazır bir koleksiyoner kitlesine sahiptir Romain Jerome! Ancak Saatleri bu kadar ilgi çekici kılan ve onları eşsiz kılan özelliğin günümüz konseptini titanik kalıntılarıyla uygun bir formasyonla buluşturmuş olmasıdır diyebiliriz.

 

romain-jerome-day-night-ii-watch1Kaba ve gösterişli bir dış çerçeveye/bezele sahip olan saat, aynı zamanda pütürlü bir yüzeyi de bünyesinde barındırır! Çift tourbillon mevcut olan saatlerde, bu tourbillon mekanizmalarından birisi Gündüz birisi ise Gece için kullanılmaktadır. İlgili kısımlar ise siyah bir kaplama kaplanmıştır. Dış cepheye nazaran daha feminen bir yüzeye sahip olan kadran ise yumuşak bir silikon yüzeyle son kullanıcıya seslenmektedir.

 

Asıl ilginç olan durum ise “bu saatin” size zamanı söylemiyor oluşu! Bunun yerine kadrandaki mevcut tourbillon mekanizmaları size o anda “Gündüz” mü yoksa “Gece” saatlerinin mi yaşandığını bildirmekte! Son derece aptalca gelebilecek bir durum!  Nihayetinde pekala kafamızı kaldırıp dışarı baktığımızda günün gece mi yoksa gündüz mü olduğunu sanırım hepimiz anlayabiliriz! Kişisel görüşüm, bu saatin gerçekten kullanışlı olduğuna inanan birinin kolay kolay çıkmayacağı yönünde!!! Fakat, kesinlikle eşsiz bir konsept ve de hatrı sayılır bir hikayesi olduğu için saat gibi saat olmayan bu ürüne sahip olmak isteyen pek çok kişi de elbet olacaktır. Sürüme çıktığında 300.000 dolarlık bir fiyat etiketi olmasına karşın adeta kapışılan bu saatlerin bu akıl almaz satış başarısı sanırım az evvel değindiğim konunun gerçekliğini destekleyici niteliktedir.

! İşin özü “Romain Jeromo’un Day and Night (Gündüz ve Gece) konseptli saatlerin farklı görünüp farklı olmak isteyen ve parası olan herkes için ilginç bir seçim olduğunu/olacağını söyleyebiliriz.

Romain Jerome Day & Night Kol Saati” ile ilgili yorum;

  1. GQ dedi ki:

    Colette x Space Invaders x Romain Jerome Watch Space invaders çılgınlığının boku nasıl çıkarılır diye soranlara…

Bir cevap yazın