Rolex Saat Modelleri Resmi Kıyafetler için

rolex-yachmaster-replika-saatRolex Yachtmaster Modeli Rolex’e giriş yapmak için son derece uygun bir model… Üstelik günlük kıyafet kombinlerinize de zorluk çıkarmadan şıklık katabilecek bir aurası da var. Ancak her ne kadar Yachtmaster Modelini,Rolex, erkekler için piyasaya sürdük dese bile, daha önceki zamanlarda 36  mm’lik kasa çapıyla bu modelin sıklıkla bayanlar tarafından tercih edildiğine şahit oluyoruz. Buradan çıkan sonuç elbette bu saatin Erkekler için pek uygun bir model olmadığı yönünde degil . Durumun farkında olan Rolex yetkileri bu ilginç duruma bir el atarak son yıllarda tüketici beklentilerini ölçmek için çeşitli çalışmalar yapmakta… Yapılan araştırmalar sonucunda ise önceki zamanlarda 36mm’lik kasa çapına sahip olan model artık 41 mm altında üretilmemekte 41 mm altındaki modellerin erkeklerin beklentilerini karşılamadığı görülmekte! Fakat biz bu durumu bir parça daha ileri taşıyoruz ve erkeklere yönelik bir saat modelinin 40mm’den daha aşağıda olmaması gerektiğini savunuyoruz.

 

 

 

Rolex’in Submariner modelinin spor saat modellerinde bize göre bir tepe noktası olduğunu belirtmiştik…

rolex-6fbgrDatejust II’nin ise takım elbiseler üzerinde son derece şıklık tamamlayıcı bir saat olduğunu söylemeliyiz. Özellikle yeni kreasyonu ile birlikte 36 mm’lik standart kasasından 41 mm’lik bir kasaya oturtularak modelin terfi ettirilmesi çok isabetli bir yenilik olmuş.

DAY-DATE-II_P2Bu sayede, son derece çarpıcı bir kimliğe bürünen saatin daha da belirginleşen yivli/oluklu bezeli, Rolex in on yıllarca zihinlerden çıkmayan bir damgası olarak akıllardaki yerini de sağlamlaştırmış. Saatin piyasadaki satış fiyatlarına gelince karşımıza çıkan tablo ise şu şekilde: çelik kasa üzerine altın çerçeveli modele ait giriş fiyatı 9000 dolar civarında iken değerli taşlar ile süslenmiş diğer seçeneklerde ise fiyat oldukça yukarılara taşınabiliyor. Eğer cüzdanız için bu meblağdabir fiyat aralığı sıkıntı yaratmıyor ise kesinlikle denemeniz ve hatta sahip olmanız gereken modeller arasında diyebiliriz.

Bir önceki paragrafta tanıtılan model her ne kadar bir davette yeterli derecede sükse yapmanızı sağlayacak kadar iddialı olsa bile, özellikler bakımından pek o kadar tatmin edici gelmeyebilir. İşte bu noktada parayı hiç bir şekilde dert etmeyip hem özelliği hem de görünüşü beni yansıtsın diyenler için Rolex’lerin “Başkanı” olarak bilinen Day-Date II kreasyonu devreye girecektir. Çelik kasa saat modeller arasında uzak ara en gösterişli ve de en yuksek fiyat etiketine sahip ortalama bir Day-Date II modelinin satış fiyatı 30.000 dolar civarında!

 

Her ne kadar bir önceki paragraflarda üzerinde durduğumuz kıyafet üzerine giyilebilecek bir çok modeli varsa da Rolex’in… Elbette, Rolex’in görüntü itibari ile kah takım elbise ile kah da günlük kıyafetlerde dahi yakışacağı su götürmez bir gerçek de olsa… Bizim görevimiz enleri belirlemek olduğuna göre, bu yazının mimarı olarak bizim ön plana almak istediğimiz

rolex-6f32

Datejust ile DateJust II modellerinden başkası olmayacaktır. Yazının konsepti gereği ikinci el ya da çok klasik Rolex modelleri üzerinde durmadık ancak bütçe sorunu yaşayanlar için bir kez daha iyi bir kondisyonda bulunabilecek her türlü Rolex’i tavsiye edebiliriz. Klasik modeller ise istatistiki olarak özellikle Rolex ile tanışan Erkekler için ilk tercih olmadığı için başlı başına başka bir yazının konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir